کد خبر: 3423
تاریخ انتشار: 2/آبان/1397 - ساعت : ۱۵:۴۵

مدیرعامل شرکت آبفار گیلان: كیفیت آب شرب روستاهای گیلان برابر با استانداردهای ملی و بین المللی است

مدیرعامل شرکت آبفار گیلان: كیفیت آب شرب روستاهای گیلان برابر با استانداردهای ملی و بین المللی است

به گزارش خط قرمز ، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی گیلان امروز با اعلام این خبر گفت: آب آشامیدنی خانوارهای روستایی این استان بهداشتی و از استانداردهای تعریف شده ملی و بین المللی برخوردار است.
محب علی رنج ور، با اشاره به فعالیت 15 واحد آزمایشگاهی شرکت آب و فاضلاب روستایی گیلان جهت سنجش سلامت آب شرب روستاهای استان، افزود: در 6 ماهه نخست سال جاری 415 هزار مورد آزمایش فیزیکوشیمیایی، میکروبی، HPC ، کدورت و کلرسنجی آب در روستاهای تحت پوشش انجام شد.
وی، با تاکید بر اینکه بر اساس آزمایشات صورت گرفته، آب آشامیدنی روستاهای استان از کیفیت مناسب برخوردار است، گفت: آب شرب روستاییان گیلان از نظر پارامترهای فیزیکوشیمیایی در حد مطلوب استاندارد ملی ایران (1053) است.
وی افزود: آزمایشگاه مرکزی شرکت آب و فاضلاب روستایی گیلان با جدیدترین تجهیزات آزمایشگاهی، دارای گواهینامه ISO/IEC 17025 از مرکز تایید صلاحیت ایران است و بر عملکرد سایر آزمایشگاه های این شرکت نظارت مستقیم و مستمر دارد.
به گزارش خط قرمز ، رنج ور، از خرید دستگاه های ICP و IC به منظور اندازه گیری فلزات سنگین، آنیون ها، کاتیون ها، کلرات و برومات خبر داد و گفت: این 2 دستگاه تا یکماه آینده در آزمایشگاه مرکزی این شرکت راه اندازی می شوند.
وی، اعتبار هزینه شده برای خرید این دستگاه ها را بیش از 20 میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: برای نخستین بار بین شرکت های آب و فاضلاب روستایی کشور، دستگاه های ICP و IC در آزمایشگاه مرکزی شرکت آب و فاضلاب روستایی گیلان راه اندازی خواهد شد.
وی گفت: با راه اندازی این دستگاه ها، تمامی آزمایشات سنجش سلامت آب شرب روستاهای گیلان در همین استان انجام می شود.
رنج ور تصریح کرد: قبلاً این آزمایشات در آزمایشگاه های تهران و البرز انجام می شد.
وی افزود: با تجهیز آزمایشگاه شرکت آب و فاضلاب روستایی گیلان به این دستگاه ها، ظرفیت خوبی برای استان های همجوار نیز ایجاد می شود.
بنابراین گزارش؛ در زمان حاضر 1789 روستای گیلان از نعمت آب شرب سالم و بهداشتی برخوردارند.خط قرمز خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *