کد خبر: 5132
تاریخ انتشار: 26/آبان/1397 - ساعت : ۱۶:۰۷

مبادله تفاهم نامه همکاری بین شرکت آب و فاضلاب گیلان و آموزش و پرورش استان گیلان

مبادله تفاهم نامه همکاری بین شرکت آب و فاضلاب گیلان و آموزش و پرورش استان گیلان

حداکثر محافظت از آب وظیفه همگانی است
به گزارش خط قرمز ، در ابتدا سید محسن حسینی رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل آبفای گیلان با اشاره به شرایط کنونی کشور و سازگاری با کم آبی اظهار داشت: حداکثر محافظت از آب وظیفه همگانی است و باید شرایطی فراهم شود مصرف کنندگان با شرایط کم آبی سازگاری لازم را داشته باشند.

وی در ادامه گفت: استان گیلان به لحاظ بارندگی استان کم آبی نیست ولی منابع آب شرب محدود است و اهمیت استفاده درست و صرفه جویی در مصرف آب هر روز بیشتر احساس می شود.

مدیرعامل آبفای گیلان با تأکید بر اینکه صرفه جویی کم مصرف نیست بلکه درست مصرف کردن است افزود: با توجه به دستورات دین مبین اسلام و احادیث بر این امر تأکید شده و پیامبر (ص) فرمودند: در مصرف آب صرفه جویی کنید هرچند در کنار نهر جاری باشید.

وی هدف از اجرای این تفاهم نامه را ارتقاء فرهنگی عمومی در سطح دانش آموزان عنوان کرد و افزود: بایداهمیت موضوع آب و لزوم صرفه جویی در مصرف آن برای دانش‌آموزان تشریح تا فرهنگ مدیریت مصرف بین دانش آموزان نهادینه شود.

مدیرعامل آبفای گیلان هدف از اجرای این طرح آموزشی را تربیت نسلی آشنا بعنوان آینده سازان کشور با مسائل و چالش‌های بخش آب و انتقال این فرهنگ در سطح خانواده ها و تغییر نگرش نسبت به مصرف آب عنوان کرد.

به گزارش خط قرمز ، سپس نادر جهان آرای مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان با اشاره به اینکه قرآن معجزه است و در مفاهیم قرآنی به موضوع آب پرداخته شده تصریح کرد: استفاده از ظرفیت های مختلف دولتی ، گروه های مردم نهاد، دانش آموزان و خانواده ها در ترویج فرهنگ حفاظت از این نعمت خدادادی بسیار حائز اهمیت است.

وی با بیان اینکه معلمی نقش انبیاست و معلمان توانستند انتقال دهنده مفاهیم باشند و بنیان های حیات بشریت را تقویت نمایند تصریح کرد: اهمیت این جایگاه جهت فرهنگ سازی قابل تقدیر است.
مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان با بیان تغییر سبک زندگی در جوامع بشری اظهار داشت: حاکمان و حوزه های مسئول به خوبی واقفند برای زیست مطلوب باید دوراندیشی داشت و در این راه سرمایه گذاری می کنند تا برای آینده بهتر سهم آفرین باشند.

وی نقش پرتأثیر آموزش و پرورش در این فضاسازی فرهنگی را بسیار حائز اهمیت دانست و افزود: نقش دانش آموزان در این خصوص بسیار پررنگ است و لحظه لحظه حضور آنان در مدرسه فرهنگ دیگری رقم می زند و بازدیدهای علمی بسیار موثر است و بستر مناسب برای همکاری و همراهی وجود دارد.

گفتنی است در پایان این جلسه و پس از مبادله تفاهم نامه، حاضرین از مرکز پاسخگویی ارتباطات مردمی آبفای گیلان (122) بازدید کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *