کد خبر: 7245
تاریخ انتشار: 24/آذر/1397 - ساعت : ۱۴:۱۰

لزوم استفاده از تکنولوژی های مدرن برای حل مشکل پارک خودرو در حاشیه خیابان های رشت

لزوم استفاده از تکنولوژی های مدرن برای حل مشکل پارک خودرو در حاشیه خیابان های رشت

به گزارش خط قرمز ،شصت و نهمین جلسه کمیسیون برنامه، بودجه و حقوقی شورا با حضور اعضا و مشاورین کمیسیون و مدیران شهرداری برگزار شد.
درابتدای جلسه علیپور عضو کمیسیون برنامه، بودجه و حقوقی شورا با انتقاد از عملکرد شرکتهای پیمانکاری مربوط به نیروهای رفت و روب بیان داشت: همچنان در سطح شهر شاهد حادثه و آسیب به نیروهای مظلوم و خدمتگزار شهر رشت هستیم.
وی با ابراز امیدواری در خصوص حل این معضل ادامه داد: به همین دلیل پیگیری هایی در خصوص همین موضوع از مسئولین مربوطه در شهرداری انجام شد و خوشبختانه در روزهایی آینده از ماشینهای مخصوص برای رفت و روب استفاده خواهد شد.
فرهام زاهد، نایب رییس کمیسیون برنامه، بودجه و حقوقی شورا در خصوص تصمیم گیری و بررسی شمولیت اعطای بهره مندی از بند ۹ مواد تشویقی در بخش سرمایه گذاری ساخت و ساز با موضوع عوارض ساختمانی یکی از شهروندان با اشاره به حمایت از ساخت و ساز در بافت فرسوده گفت: در بین تمام اعضای شورای شهر اتفاق نظر برای اجرای طرح های ویژه جهت حمایت از ساخت و ساز در بافت فرسوده وجود دارد.
وی ساخت سازهای خلاف را یک معضل برای شهر رشت دانست و بیان نمود: متاسفانه در حال حاضر بیشتر افراد گرایش به ساخت و ساز به صورت خلاف دارند و حتی حاضر به پرداخت خلافی نیز هستند ولی تمایلی برای دریافت پروانه وجود ندارد. در این بین طرح های تشویقی کمک خواهد نمود تا شاهد افزایش ساخت و ساز ها به شکل اصولی در بافت فرسوده باشیم.
وی کاهش درآمد مناطق شهرداری را یکی از نگرانی ها دانست و ادامه داد: اگر بخواهیم طرح های تجاری را نیز شامل بخشودگی ها و طرح های تشویقی نماییم، باید بررسی های لازم به جهت کاهش چشم گیر درآمد در مناطق شهرداری انجام شود تا از آسیب دیدن مناطق در اجرای این طرح ها جلوگیری شود.
نجفی مقدم مشاور مطالعاتی پارکینگ های طبقاتی و حاشیه ای در خصوص قیمت گذاری پارکینگ حاشیه ای گفت: هر طرحی در خصوص پارکینگ ها زمانی موفقیت آمیز خواهد بود که قیمت پارک در حاشیه خیابان ها بیشتر از پارکینگ های معمول باشد. با این عمل مردم تشویق می شوند در حاشیه خیابان پارک نکنند و این باعث می شود که در ترافیک مشکل کمتری داشته باشیم.
زاهد، نایب رییس کمیسیون برنامه، بودجه و حقوقی شورا افزود: باید بررسی کاملی در خصوص تاثیر قیمت پارک در حاشیه خیابان روی پارکینگ ها انجام شود. یکی از موارد مهم مورد بررسی میزان استفاده مردم از پارکینگ های معمول است.
فرهام زاهد با اشاره به قیمت بالای پارکینگ ها افزود: متوسط قیمت پارکینگ در رشت دو برابر کشور است. باید برای جانبازان و معلولین محترم طرح های ویژه ای را برای حمایت از این قشر محترم در نظر گرفت.
وی اجرای طرح هایی در خصوص معضل پارک را برای شهر رشت بسیار با اهمیت دانست و افزود: فرهنگ رانندگی از مشکلاتی است که متاسفانه در سطح شهر رشت شاهد آن هستیم. از موارد ضروری فرهنگ سازی در خصوص پارک دوبل در سطح شهر است. پارک دوبل از معضلاتی است که باعث گسترش ترافیک در سطح شهر می شود.
نایب رییس کمیسیون برنامه، بودجه و حقوقی شورا با اشاره به قیمت بالای پارکینگ ها ادامه داد: قیمت پایه ای پارکینگ های سطحی و طبقاتی باید بررسی شود و با شهرهای دیگر نیز مقایسه انجام گیرد تا بتوانیم به یک اصولی برای قیمت گذاری برای پارک ماشین در حاشیه خیابان برسیم.
وی خواستار استفاده از تکنولوژی به روز در این بخش شد و بیان داشت: برای اینکه طرح با موفقیت همراه باشد باید سرمایه گذار پکیج را به شکل کامل اجرا نماید و از ماشین های پلاک خوان نیز استفاده شود.
فرهام زاهد عدم استفاده از حمل و نقل عمومی را یکی از معظلات تاثیر گذار بر روی مشکل ترافیک دانست و افزود: متاسفانه استفاده از حمل و نقل عمومی در رشت بسیار کم رنگ است. باید با رعایت قانون و سخت گیری بیشتر در رعایت قانون رانندگی و پارک های حاشیه خیابان و همچنین توسعه حمل و نقل عمومی مدرن و به روز در فرهنگ رانندگی و استفاده از حمل و نقل عمومی تاثیر مثبت گذاشت و این فرهنگ صحیح به خودی خود نیز به نسلهای آینده انتقال پیدا خواهد نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *