کد خبر: 9700
تاریخ انتشار: 26/دی/1397 - ساعت : ۲۱:۳۴

قرماندار رشت : با هر مدیر و عضو ستاد مدیریت بحران شهرستان که در مواقع بحرانی، دردسترس نباشد برخورد می‌شود

قرماندار رشت : با هر مدیر و عضو ستاد مدیریت بحران شهرستان که در مواقع بحرانی، دردسترس نباشد برخورد می‌شود

دستور آماده باش فرماندار رشت به اعضای ستاد  مدیریت بحران
فرماندار رشت با اشاره به پیش‌بینی بارش برف و باران در آخر هفته جاری توسط سازمان هواشناسی، گفت: همه دستگاه‌های عضو ستاد مدیریت بحران شهرستان رشت برای هرگونه خدمات‌رسانی به مردم در آماده باش کامل هستند.

به گزارش خط قرمز -، دکترمیرشمس مؤمنی‌زاده فرماندار رشت عصر امروز در جلسه ستاد مدیریت بحران شهرستان در فرمانداری این شهر، گفت: نزولات جوی رحمت خداوند بر ملت است، اما مسئولان به عنوان خدمت‌گذاران مردم باید به گونه‌ای مدیریت کنند که کمترین زحمت برای مردم بوجود آید.

فرماندار شهرستان رشت به پیش‌بینی سازمان هواشناسی برای روزهای پنجشنبه و جمعه هفته جاری اشاره و خاطرنشان کرد: برآورد هواشناسی این است که در صورت بارش به صورت برف، میزان نشست آن روی زمین، کمتر از 20 سانت خواهد بود.

وی با بیان اینکه وظیفه ستاد مدیریت بحران تا پایان اسفند ماه ادامه دارد، افزود: در وضعیت‌های مختلف از جمله بارش برف و انسداد راه‌ها یا بارش شدید باران و آبگرفتگی معابر عمومی، ستاد مدیریت بحران باید آمادگی کامل داشته باشد و مشکلات را رفع کند.

دکترمؤمنی‌زاده تاکید کرد: وظیفه دستگاه‌های خدمات‌رسان این است که با همکاری عوامل تحت مسئولیت و با استفاده از ماشین‌آلات و امکاناتی که در اختیار دارند، در جهت خدمات‌رسانی به مردم استفاده کنند.

فرماندار شهرستان رشت ضمن اعلام دستور آماده باش به همه دستگاه‌های عضو ستاد مدیریت بحران شهرستان رشت در روزهای پنجشنبه و جمعه، خاطرنشان کرد: هرگونه مشکل و یا اختلالی در جریان زندگی روزمره مردم، باید در اولین فرصت با اقدام مسئولین برطرف شود.

وی با بیان اینکه مسئولیت مدیریت بحران در شهرستان‌با فرمانداری است، گفت: این مسئولیت در حوزه بخش‌ها با بخشداران و در حوزه شهرها با شهرداران است.

دکترمؤمنی‌زاده در ادامه بسته شدن راه‌ها و قطع برق را دو مشکل اساسی در مواقع بارش شدید برف و باران عنوان کرد و گفت: لازمه هرگونه خدمات‌ و امدادرسانی به مردم باز بودن راه‌های مواصلاتی بوده که مسئولیت اصلی آن با راهداری‌ است.

فرماندار شهرستان رشت مسئولیت راهداری را سنگین‌تر از همه دانست و افزود: البته فرمانداری و دیگر دستگاه‌ها باراهداری همکاری می‌کنند و همه بخش‌های دولتی و خصوصی در مواقع بحرانی، موظف به همکاری با ستاد مدیریت بحران هستند.

وی همچنین قطع برق را به منزله قطع سایر خدمات دانست و خاطرنشان کرد: دومین دستگاه مهم در حوزه مدیریت بحران، توزیع و انتقال برق است که مادر خدمات محسوب میشود.

دکترمؤمنی‌زاده افزود: اکیپ‌های شرکت توزیع برق باید به نحوی عمل کنند که در صورت قطعی برق این مشکل در سریع ترین زمان ممکن رفع شود.

فرماندار شهرستان رشت با اشاره به اینکه فرمانداری در روزهای پنجشنبه و جمعه هفته جاری به صورت تمام وقت در آماده باش است، اذعان کرد: با هر مدیر و عضو ستاد مدیریت بحران شهرستان که در مواقع بحرانی، دردسترس نباشد برخورد می‌شود. خط قرمز خبر 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *