کد خبر: 987
تاریخ انتشار: 11/مهر/1397 - ساعت : ۱۵:۳۱

فرمانده انتظامی گیلان : افزایش 40 درصدی تماس مردمی با سامانه 197 گیلان +تصویر

فرمانده انتظامی گیلان : افزایش 40 درصدی تماس مردمی با سامانه 197 گیلان +تصویر

به گزارش پایگاه خبری خط قرمز : سردار محمدرضا اسحاقی امروز در نشست صمیمی با اصحاب رسانه که به مناسبت هفته ناجا برگزار شد، با گرامیداشت هفته دفاع مقدس و تسلیت ماه محرم، اظهار کرد: رسانه‌ها همواره به عنوان همیار پلیس در عرصه اطلاع رسانی و ارتقای سطح دانش اجتماعی محسوب می‌شوند.

فرمانده انتظامی گیلان با بیان اینکه امنیت و سلامت‌ جامعه در اولویت ماموریت‌های نیروی انتظامی قرار دارد، افزود: مشارکت مردمی و سرمایه اجتماعی از رویکردهای اصلی در تامین امنیت است.

“پلیس مقتدر، امین مردم” شعار هفته ناجای سال 97

فرمانده انتظامی استان گیلان با اشاره به آغاز هفته نیروی انتظامی از سیزدهم تا نوزدهم مهرماه عنوان داشت: مراسمات هفته نیروی انتظامی امسال با شعار “پلیس مقتدر، امین مردم” برگزار می‌شود.

سردار اسحاقی با بیان اینکه شعار هفته ناجا در واقع سیاست و خط‌ مشی نیروی انتظامی در طول فعالیت‌های یکسال خود است ابراز داشت: امنیت یکی از نعمات الهی است و نبود امنیت مشکلات فراوانی را برای عموم مردم ایجاد می‌کند و وجود پلیس مقتدر از جمله توقعاتی است که مردم برای حفظ امنیتشان از ناجا دارند.

فرمانده انتظامی استان گیلان با تاکید بر اینکه به فرموده مقام معظم رهبری هیچ سازمانی مانند نیروی انتظامی در مقابل چشم مردم قرار ندارد افزود: طبق فرموده مقام معظم رهبری موفقیت نیروی انتظامی موفقیت نظام است.

سردار اسحاقی نیروی انتظامی را مظهر اقتدار، نظم و مهربانی دانست و خاطرنشان کرد: برای موفقیت نیروی انتظامی باید در وهله نخست افرادی متعهد، مقتدر و امانتدار نسبت به مردم را در این مجموعه جذب کنیم.

دغدغه های مردم اولویت کاری نیروی انتظامی

فرمانده انتظامی گیلان بیان کرد: یکی از عوامل اجتماعی در حوزه اقتدار و امنیت، توجه و رسیدگی به شکایات مردم است که در مجموعه نیروی انتظامی از طریق سامانه  197  انتقادات، پیشنهادات و تشکرها را بررسی می‌کنیم؛ در سال گذشته 180 نفر از همکاران ما، بیش از 2 انتقاد یا شکایت داشتند.

وی گفت: حدود 40 درصد افزایش تماس با سامانه 197 را شاهد هستیم که در حوزه تماس‌ها تشکر و قدردانی 2 درصد افزایش داشته و همچنین کاهش 13 درصدی انتقاد، کاهش 8 درصدی شکایت را داشتیم.

این مقام ارشد انتظامی استان، مهارت افزایی و افزایش بصیرت کارکنان را از اهداف مهم پلیس دانست و تصریح کرد:‌ نظارت‌های جدی بر عملکرد نیروی انتظامی، بهبود کیفیت خدمت رسانی در این نهاد را به همراه خواهد داشت.

سردار اسحاقی بیان کرد: نیروی انتظامی از محل دریافت جریمه‌ها درآمدی ندارد، 60 درصد جریمه‌ها به حوزه راه و 40 درصد هم به حوزه شهرداری‌ها اختصاص می‌یابد.

فرمانده انتظامی استان گیلان با اعلام اینکه نیروی انتظامی اولویت‌های کاری خود را براساس اولویت‌ها و دغدغه‌های مردم برنامه‌ریزی می‌کند ابراز داشت: ما تلاش می‌کنیم تا با ارتباط مناسب با لایه‌های مختلف جامعه از خواسته‌های مردم آگاه شویم.

وی برخورد با خرده‌فروشان مواد مخدر را اولویت کاری نیروی انتظامی دانست و اظهار داشت: عملیات‌ها و اقدامات مناسبی برای برخورد با این افراد انجام شده اما هنوز ریشه‌کن نشده است.

کشف بیش از  یک و نیم تن مواد مخدردر طی سالجاری

وی با اشاره به کشف بیش از یک و نیم تن مواد مخدر در طی سالجاری، بیان کرد: امسال مجموع جرائم رایانه‌ای نسبت به مدت مشابه سال قبل 50 درصد افزایش داشته که 80 درصد از جرائم این حوزه کشف شده‌اند که مهم‌ترین آنها برداشت غیرمجاز از حساب اشخاص بوده است.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *