کد خبر: 9220
تاریخ انتشار: 20/دی/1397 - ساعت : ۱۲:۱۶

فرماندار فومن در شورای مسکن شهرستان: مشکل مسکن مهر فومن با تصمیم انقلابی و اقدام موثر رفع می شود

فرماندار فومن در شورای مسکن شهرستان: مشکل مسکن مهر فومن با تصمیم انقلابی و اقدام موثر رفع می شود

شورای مسکن شهرستان فومن به ریاست فرماندار و با حضور اعضای استانی و شهرستانی در دفتر فرماندار برگزار شد.

به گزارش خط قرمز – محمود قاسم نژاد با اشاره به این که سومین جلسه شورا درخصوص مسکن مهر فومن برگزار می شود افزود: وضعیت خاص این پروژه و عمر ده ساله آن که منجر به آماده سازی تنها بخش کوچکی از آن شده سزاوار جدیت در رسیدگی به این موضوع است.

ساخت و ساز بسیاری از سازه ها به علت ضعف در اجرا و رعایت نکردن اصول فنی، هم اکنون نیازمند ترمیم و تقویت است.

بسیاری از افراد که در گذشته برای این واحدها ثبت نام کرده اند، اکنون خواهان دریافت واحد مسکونی یا مبلغ پرداخته شده خود هستند.

فرماندار با اشاره به پیامدهای اجتماعی منفی این ناکارآمدی در تحویل واحدها به مردم، خواهان تلاش مسئولین برای رسیدگی شایسته به این مساله بغرنج شد.

وی با تاکید بر لزوم پیگیری مطالبات مردم و خودداری از انجام اقداماتی که به نارضایتی و دوری مردم از نظام و حاکمیت منجر می شوند، افزود: پروژه مسکن مهر فومن نباید به عاملی برای نارضایتی ثبت نام شدگان و ایجاد معضلات امنیتی و اجتماعی شود.

قاسم نژاد با توصیه این که کوتاه آمدن برخی ادارات و دستگاه ها از منافع و برخی حقوق خود، می تواند در رفع مشکلات و باز شدن گره کار مسکن مهر فومن مفید باشد.

اشاره به شرایط دشوار مردمی که ثبت نام کرده اند و وضعیت معیشتی ایشان بدون دریافت خانه خود، از دیگر موضوعات مورد اشاره رئیس شورای مسکن شهرستان فومن بود.

فرماندار فومن با اعلام این که مابه‌التفاوت هزینه ساخت اولیه و اتمام پروژه به علت تاخیر هم اکنون به ۵ میلیارد تومان رسیده است، خواهان تسریع در ساخت پروژه و رفع مشکلات مالی آن شد.

وی افزود: تعهد ساخت و ساز و ارائه واحدهای مسکونی در مسکن مهر تنها ۵۰ واحد می باشد که افزوده شدن برنامه ساخت ۴۵۰ واحد دیگر موجب تاخیر در این کار شده و فقط می تواند در شرایط ویژه و با تعامل و همکاری به پایان برسد.
قاسم نژاد با اعلام این که فقط با اقدامی انقلابی و چشم پوشی از بخش از منافع غیر قابل دسترسی در دستگاه های مسئول می توان به رفع این مشکل نزدیک شد، افزود: قیمت نهایی واحدهای قابل ارائه باید ظرف مدت کوتاهی انجام شود و تصمیمات واحدی اتخاذ گردد.

فرماندار اشاره کرد باید تدبیری برای رجوع ۴۰ واحد ساکن در پروژه مسکن مهر فومن به بانک مسکن اندیشیده شود.
رئیس شورای مسکن شهرستان در انتها افزود: باید شرایط واگذاری اقتصادی ۴۵۰ واحد باقی مانده به مردم و همچنین تامین منافع مشروع و مقبول سازندگان و سرمایه گذاران فراهم شود.

آقای علیزاده مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان، با اشاره به این که پروژه مسکن مهر فومن می توانست در گذشته در شهرستان رفع شود افزود: پیشرفت مناسبی در این پروژه انجام نشد و به سبب تخلفات انجام شده، بدنه مدیریتی این پروژه تغییر کرد که در تاخیر ساخت و تحویل واحدهای مسکونی نقش داشت و برای اعضای جدید هیئت تسویه مشکل آفرین شد.

\وی اظهار کرد: با دریافت مطالبات اداره راه و شهرسازی می توان در اجرای پروژه و تامین اعتبار آن تسریع به عمل آورد.

\علیزاده با ارائه گزارشی از آخرین سیاست های اتخاذ شده و تصمیمات مصوب برای رفع مشکلات پروژه مسکن مهر، خواهان دریافت گزارش ادارات از اجرای مصوبات جلسات برگزار شده شد.
وی افزود: رفع مشکل مسکن مهر فومن از موارد مصوب در جلسه اخیر شورای مسکن استان بود و در صدد ساماندهی اوضاع هستیم.

\علیزاده به عنوان راهکار برای حل مشکلات اعلام کرد: برگزاری جلسات شورای مسکن با محوریت فرماندار موجب تسریع در رفع مشکل مسکن مهر فومن می شود. همچنین برای تسریع در شرایط اخذ سند مالکیت برای ۴۰ واحد تحویل شده می توان اقدام نمود‌ به علاوه، می توان به تجمیع مجموعه پیگیری ها و اقدامات قضایی در زمینه تخلفات و مشکلات مرتبط با پروژه پرداخت.

در ادامه، مطرح شد که شفاف سازی میزان آورده های مردمی و مشخص شدن مبالغ پرداخت شده و هزینه شده می تواند ضمن رفع ابهامات، نقش مهمی در برنامه ریزی برای ادامه کار اجرایی داشته باشد.

در ادامه سایر اعضای جلسه نقطه نظرات خود را برای رفع مشکلات و تسریع در رفع موانع و ساماندهی ساخت و تحویل واحدها به ثبت نام شدگان ارائه کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *