کد خبر: 5148
تاریخ انتشار: 26/آبان/1397 - ساعت : ۱۷:۲۶

فرماندار شفت: رتبه دوم تولید پیله ابریشم گیلان ازآن شفت است

فرماندار شفت:  رتبه دوم تولید پیله ابریشم گیلان ازآن شفت است

فرماندار شفت گفت: سالانه 95 تن پیله‌تر با بهره‌گیری از 520 هکتار توتستان در شفت تولید می‌شود و این شهرستان رتبه دوم گیلان را دارد.

به گزارش خط قرمز ، محمدرضا محسنی در نشست شورای اداری شهرستان شفت با اشاره به اینکه این شهرستان دارای دو شهر و دو بخش است و 54 هزار و 226 نفر جمعیت دارد که بیش از 43 هزار نفر از این تعداد در روستاها زندگی می‌کنند افزود: شفت روستایی‌ترین شهرستان گیلان محسوب می‌شود و این یک مزیت و ویژگی مثبت است.

وی با بیان اینکه صنعت، گردشگری و کشاروزی 3 ظرفیت قابل تامل شهرستان شفت است گفت: شفت 14 هزار و 336 هکتار اراضی شالی دارد و این شهرستان با تولید سالانه بیش از 43 هزار تن برنج رتبه چهارم گیلان را در این شاخص به خود اختصاص داده است.

فرماندار شفت با اشاره اینکه سالانه 95 تن پیله‌تر با بهره‌گیری از 520 هکتار توتستان در شفت تولید می‌شود و این شهرستان رتبه دوم گیلان را دارد، اظهار کرد: دامداران شفت در سال، 12 هزار و 500 تن شیر خام تولید می‌کنند و در این شاخص نیز شفت رتبه چهارم استان را از آن خود ساخته است.

نماینده عالی دولت در شفت در ادامه وجود 550 هکتار آببندان در شفت را یک ظرفیت ویژه برشمرد و اذعان کرد: شهرستان شفت با پرورش سالانه 6 هزار و 600 تن انواع ماهی گرمابی و بالغ بر 100 تن ماهی سردآبی و تولید 5 هزار و 850 تن گوشت سفید و 2 هزار و 110 تن گوشت قرمز نقش موثری در تامین سبد غذایی مردم گیلان و حتی کشور را دارا است.

به گزارش خط قرمز ،محسنی با اشاره به اینکه با تدابیر دولت و برگزاری کارگروه‌های رفع موانع تولید بخش قابل توجهی از مشکلات واحدهای صنعتی مرتفع شد افزود: 35 واحد تولیدی و صنعتی در شفت فعالیت دارند.

وی با اینکه 32 هزار هکتار اراضی جنگلی، 13 هزار هکتار مراتع و چشمه سارهای زیبا در شفت وجود دارد یادآور شد: امامزادگان ابراهیم و اسحاق چون نگینی بر انگشتری در این شهرستان می درخشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *