کد خبر: 8630
تاریخ انتشار: 12/دی/1397 - ساعت : ۱۴:۳۵

فرماندار شفت خبر داد : اعطای 5 میلیارد و 95 میلیون تومان تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری در شفت

فرماندار شفت خبر داد : اعطای 5 میلیارد و 95 میلیون تومان تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری در شفت

به گزارش خط قرمز – ، محمدرضا محسنی در نشست کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان شفت با اشاره به اینکه رونق گردشگری یک از سیاست های دولت است که همواره مورد تاکید دکتر سالاری استاندار گیلان قرار دارد افزود : مرحله دوم اعتبارات اشتغال روستایی و عشایری در قالب سامانه کارا و با اولویت طرح های بوم گردی و گردشگری به واحدین شرایط اعطا می شود .

وی با بیان اینکه در مرحله دوم اعطای تسهیلات آن دسته از طرح هایی که بتوانند اشتغال پایدار بیشتری را ایجاد نمایند تمرکز خواهد شد افزود : تمامی ساز و کار ها برای جلوگیری از انحراف تسهیلات پیش بینی شده است.

فرماندار شفت با اشاره به اینکه از ابتدای سال 97 تا کنون به 184 طرح اشتغال روستایی و عشایری در این شهرستان مبلغ 5 میلیارد و 95 میلیون تومان تسهیلات با کامزد 6 درصد پرداخت و برای 223 نفر شغل ایجاد شده است افزود : جذب اعتبارات در زمان تعیین شده ، نیازمند تعامل بیشتر دستگاه های ذیربط و بانک های عامل و تسریع در روند بررسی پرونده ها است .

وی با بیان اینکه امسال در راستای حمایت از تولیدکنندگان مبلغ 13 میلیارد و 563 میلیون تومان در قالب 9 طرح به متقاضیان واجد شرایط پرداخت شده است تصریح نمود : پایداری مشاغل یکی از سیاست های دولت آقای دکتر روحانی بوده است.

به گزارش خط قرمز – محسنی با اشاره به اینکه اعطای تسهیلات مشاغل خانگی در بخش کشاورزی ، دامداری و گردشگری می تواند به افزایش درآمد روستاییان کمک شایانی نماید اذعان داشت : در این راستا در سال جاری 215 میلیون تومان در قالب 52 طرح به متقاضیان پرداخت شده است

فرماندار شفت در ادامه با بیان اینکه دولت در سال های اخیر در راستای محرومیت زدایی و توانمندسازی مددجویان کمیته امداد و بهزیستی گام های بسیار مهمی برداشته است افزود : از ابتدای سال تا کنون بیش از یک میلیارد و 698 میلیون تومان تسهیلات اشتغال زایی به 78 مددجوی کمیته امداد و 300 میلیون تومان نیز به 18 مددجویان بهزیستی پرداخت شده است .

محسنی در پایان ابراز امیدواری نمود با پیگیری مسوولین ذیربط و بانک ها پرونده های در دست بررسی تعیین تکلیف و اهداف تعیین شده در حوزه اشتغال شهرستان شفت محقق گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *