کد خبر: 9398
تاریخ انتشار: 23/دی/1397 - ساعت : ۱۶:۴۶

فرماندار رشت :کشاورزی از ارکان اقتصاد استان و نیازمند اعتبارات ملی است

فرماندار رشت :کشاورزی از ارکان اقتصاد استان و نیازمند اعتبارات ملی است

به گزارش خط قرمز ، دکتر میرشمس مومنی‌زاده صبح امروز در جلسه بررسی مشکلات و مطالبات کشاورزی که در دفتر کار وی برگزار شد، با بیان اینکه کشاورزی از ارکان اقتصاد استان و در اولویت امور است، اظهار کرد: امکانات و اعتبارات ما محدود است و اگر می‌خواهیم شاهد تحول باشیم باید از اعتبارات ملی بیشتر بهره مند شویم زیرا امکانات محلی در حدی نیست که بتواند در بخش‌های مختلف منجمله کشاورزی تحول اساسی ایجاد کند.

وی با بیان اینکه عمده اشتغال مردم گیلان زراعت برنج است، ادامه داد: باید به مسائل کشاورزی توجه کنیم زیرا در اشتغال و اقتصاد شهرستان تاثیرگذاراست .

فرماندار شهرستان رشت بیان کرد: کمیته‌ای در شهرستان با هدف پیگیری مسائل اساسی و زیربنایی با حضور نمایندگان مجلس و ادارات کل، طرح‌های ملی را دنبال می‌کند.

وی بااشاره به دیدار پیشرو با وزیر جهاد کشاورزی، اضافه کرد: باید اهم مواردی که با وزیر قابل طرح است بررسی و جمع بندی گردد.

دکترمومنی‌زاده، با بیان اینکه 39 درصد جمعیت شهرستان رشت در حوزه کشاورزی اشتغال دارند و در این زمینه 92 هزار بهره بردار داریم، گفت: یکی از مصوبات سفر ریاست محترم جمهور تسطیح و یکپارچه سازی 50 هزار هکتار از اراضی شهرستان بود که تاکنون 16 هزار هکتار با اعتبار 94 میلیارد و 800 میلیون تومان به اجرا درآمده و مابقی به دلیل عدم تامین به موقع اعتبار اجرایی نشده است.

فرماندار شهرستان رشت گفت: با توجه به در پیش بودن فصل زراعی باید مباحثی نظیر لانینگ و تعمیر و تجهیز آب بندان‌ها در دستور کار قرار گیرد. خط قرمز خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *