کد خبر: 6937
تاریخ انتشار: 20/آذر/1397 - ساعت : ۱۲:۵۰

فرماندار رشت در جلسه شورای ورزش: اگر بناست افسردگی اجتماعی کاهش یافته و نشاط اجتماعی افزایش یابد یکی از اقدامات موثر دراین جهت توجه به ورزش و حمایت از ورزشکاران است

فرماندار رشت در جلسه شورای ورزش:  اگر بناست افسردگی اجتماعی کاهش یافته و نشاط اجتماعی افزایش یابد یکی از اقدامات موثر دراین جهت توجه به ورزش و حمایت از ورزشکاران است

به گزارش خط قرمز دکترمیرشمس مومنی‌زاده در جلسه شورای ورزش شهرستان که باحضور هیات‌های ورزشی شهرستان رشت در محل فرمانداری برگزار شد، با بیان اینکه باید به ورزش بیشتر توجه کنیم، اظهارداشت: اگر بناست جامعه به سمت رشد، کمال و توسعه حرکت کند لازمه آن سلامت فردونهایتا جامعه است و از راه‌های تامین سلامت عمومی جامعه بهادادن به ورزش، توسعه امکانات ورزشی و حمایت از ورزش، ورزشکاران و قهرمانان است.

دکترمومنی‌زاده با تاکید بر اهمیت ورزش در کاهش آسیب‌های اجتماعی، گفت: یکی از مشکلات اساسی جامعه، آسیب‌های اجتماعی است و اگر بناست آسیب‌های اجتماعی در جامعه‌ کاهش یابد باید به ورزش بیشترتوجه شود.

وی ادامه داد: دانش‌آموزان، دانشجویان و کودکان و نوجوانان ما که آینده ساز این کشور هستند، برای موفقیت و رشد، نیازمند ورزش و امکانات ورزشی هستند،

به گزارش خط قرمز فرماندار شهرستان رشت تصریح کرد: جامعه به افزایش نشاط اجتماعی نیازمند است و اگر بناست افسردگی اجتماعی کاهش یافته و نشاط اجتماعی افزایش یابد یکی از اقدامات موثر دراین جهت توجه به ورزش و حمایت از ورزشکاران است.

دکترمومنی‌زاده بیان کرد: باید امکانات واماکن ورزشی توسعه یابد، ورزشگاه‌های سردار جنگل و شهید عضدی نیازمند توجه بیشتر هستند و باید از ظرفیت‌ بخش خصوصی دراین راستا بیشتر بهره مند شویم تا بتوانند برای توسعه فضاهای ورزشی سرمایه گذاری کنند.

فرماندار شهرستان رشت افزود: باید از امکانات ورزشی استفاده بهینه شود، به گونه‌ای که همه هیات‌ها و ورزش دوستان بتوانند از این فضاها بخوبی بهره مند شوند. همچنین باید از قهرمانان و پیشکسوتان ورزشی تجلیل کنیم تا سبب تقویت فرهنگ ورزش درجامعه گردد.

به گزارش خط قرمز دکترمومنی‌زاده همچنین گفت: ورزش مدارس، محلات و دانشگاه‌ها باید به صورت حرفه‌ای دنبال شود، همچنین ورزش بومی و همگانی از جمله رشته‌های ورزشی هستند که به نشاط اجتماعی جامعه کمک بسزایی می‌کنند لذا باید توسعه یابد.

وی با بیان اینکه باید ازتوان شهرداری ها برای حمایت ازورزش وورزشکاران بیشتربهره مند شویم افزود : برای روشندلان هم باید فضاهای ورزشی متناسب با توانمندی آنان در نظر گرفته شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *