کد خبر: 5097
تاریخ انتشار: 25/آبان/1397 - ساعت : ۱۳:۰۵

فاطمه شیرزاد : بهرمندی از پیاده راه فرهنگی رشت برای آموزش بیماران دیابتی

فاطمه شیرزاد : بهرمندی از پیاده راه فرهنگی رشت برای آموزش بیماران دیابتی

رئیس کمیسیون بهداشت ، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر رشت گفت: پیاده راه فرهنگی رشت از ظرفیت مناسبی به منظور ارائه آموزش های لازم در حوزه پیشگیری و درمان برای مبتلایان به بیماری‌هایی از جمله دیابت و غیره برخوردار است.

به گزارش خط قرمز ، فاطمه شیرزاد در اولین همایش دیابت و خانواده که برای نخستین بار و به همت کلینیک تخصصی دیابت سیمرغ در رشت  برگزار شد اظهار کرد: با توجه به تغییر سبک زندگی و تغذیه امروزی ، آمار مبتلایان به بیماری‌هایی از جمله دیابت و غیره روز به روز در حال افزایش بوده و این زنگ خطری جدی برای جامعه محسوب می شود.

وی با اشاره به نقش مدیریت شهری در تامین و حفظ سلامت شهروندان افزود: ایجاد مکان‌های عمومی به منظور انجام ورزش همگانی  ایجاد کلینیک‌های تخصصی و غیره از جمله مواردی است که مدیریت شهری می تواند در آن به ایفای نقش بپردازد.
شیرزاد با ابراز نگرانی از گسترش بیماری دیابت در اقشار ضعیف جامعه بیان کرد: یقینا پرداختن به مباحث پیشگیری و درمان در این گونه از بیماری‌ها هزینه هایی به بیماران و خانواده های آنان تحمیل کرده که در شرایط اقتصادی حاکم بر جامعه بسیاری از خانواده‌ها بالاخص اقشار ضعیف جامعه توان پرداخت چنین هزینه‌هایی را ندارند.
رئیس کمیسیون بهداشت، محیط زیست و خدمات شهری شورای رشت به ارائه آموزش‌های همگانی در پیاده راه فرهنگی رشت و … اشاره کرد و گفت: ارائه آموزش‌های همگانی رایگان در چنین فضاهایی می تواند در شناخت و آگاهی شهروندان نسبت به چنین بیماری هایی افزایش نقش موثری ایفا کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *