کد خبر: 2914
تاریخ انتشار: 26/مهر/1397 - ساعت : ۲۰:۰۰

علیرضا حسنی: برای نخستین بار در رشت، ارکستر فولکلور محلی تشکیل می شود

علیرضا حسنی: برای نخستین بار در رشت، ارکستر فولکلور محلی تشکیل می شود

علیرضا حسنی: برای نخستین بار در شهر رشت، ارکستر فولکلور محلی تشکیل می شود.

به گزارش خط قرمز ،   نشستی با حضور محمد حسن عاقل منش، رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر رشت، علیرضا حسنی ریاست سازمان، بابک بهاری مدیر پروژه تئاتر خیابانی دائم و با حضور برخی از اساتید موسیقی استان در محل سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری رشت برگزار شد.

در این نشست، محمد حسن عاقل منش، رییس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر رشت با اعلام این مسأله که محوریت برنامه ها خصوصا برای روز رشت باید شناساندن فرهنگ رشت به عموم مردم باشد، خاطر نشان کرد: باید تئاتر خیابانی دائم را برای روز رشت به شکل ویژه تری تدارک ببینیم.

به گزارش خط قرمز ،  همچنین، عاقل منش در خصوص تشکیل ارکستر فولکلور گیلان گفت: باید بسیار دقیق روی این مسأله مطالعه شود تا با فضای شهری هارمونی داشته باشد.

وی تصریح کرد: اگر بتوانیم یک موسیقی متناسب با مناسبت روز رشت تولید کنیم و آن را به عنوان دستاورد روز رشت به مردم هدیه دهیم بسیار پسندیده خواهد بود.

علیرضا حسنی رییس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری رشت هم با اشاره به برنامه های ۱۲ دی روز رشت اعلام کرد: امید است که در انجام امورات فرهنگی، بیش از پیش بتوانیم در شهر رشت کوشا باشیم.

وی گفت: تمام تلاش ما در مجموعه سازمان برگزاری مراسمی با کیفیت بالا و در چهارچوب موازین اسلامی به منظور افزایش روحیه و نشاط اجتماعی شهروندان فهیم رشت می باشد.

 به گزارش خط قرمز ،  وی در ادامه خاطر نشان کرد: تولید یک اثر فاخر و ماندگار از طریق تشکیل ارکستر فولکلور با پتانسیل های بومی و اجرای همزمان خوانندگان موسیقی محلی برای اولین بار در سطح شهر رشت از اهداف اصلی سازمان می باشد.

علیرضا حسنی گفت : برای روز رشت نیاز به تشکیل یک کمیته اجرایی و مشخص شدن یک مکان مناسب برای اجرا در یکی از سالن های سطح شهر می باشیم.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: نشست های متعددی به همراه هنرمندان تئاتر خیابانی به منظور برگزاری هرچه باشکوه تر یک رویداد بزرگ فرهنگی هنری خاصه روز رشت برگزار شده است.

رییس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری رشت با اشاره به راه اندازی تئاتر خیابانی دائم و استفاده از پتانسیل این نمایش ها در روز رشت افزود: یکی دیگر از برنامه های کمیته برگزاری روز رشت، ساماندهی و شناسنامه دار نمودن نوازندگان و خوانندگان خیابانی در قالب موسیقی خیابانی خواهد بود.

وی یادآور شد: روز رشت، نشان و نماد شهر رشت است و به هیچ عنوان نباید از کیفیت برنامه ریزی این رویداد فرهنگی کاسته شود.

در ادامه این نشست که با حضور برخی از اساتید مطرح موسیقی:ناصروحدتی، حمیدرضاپور، کیانوش علیپور، لقمان حسین ،آرش عشقی ، بیژن رحمتی و … برگزار شد هریک به بیان نقطه نظرات فنی و تخصصی خود پرداختند.

به گزارش خط قرمز ،  گفتنی است، در زمستان سال ۱۳۹۴ خورشیدی، پس از برسی های انجام پذیرفته ۱۲دی ماه به عنوان روز رشت برگزیده شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *