کد خبر: 6783
تاریخ انتشار: 18/آذر/1397 - ساعت : ۱۹:۲۷

علوی خبرداد : تحقق تخصیص اعتبارات برای شهرداری رشت از بودجه کشور

علوی خبرداد : تحقق تخصیص اعتبارات برای شهرداری رشت از بودجه کشور

سید امیر حسین علوی از کد دار شدن ردیف بودجه از محل اسناد خزانه دولتی برای ساماندهی پسماندهای سراوان و احداث زباله سوز از سوی رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور خبر داد.
به گزارش خط قرمز ، رییس شورا در این باره افزود: طی مکاتبات و پیگیری های مکرر شورای اسلامی شهر رشت با معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور و همچنین استاندار گیلان برای مشخص نمودن یک متولی استانی و ملی برای رفع معضل سراوان از بهمن ماه سال گذشته تاکنون، خوشبختانه سازمان برنامه و بودجه کشور با تخصیص این اعتبار از محل اسناد خزانه ای دولت موافقت نموده و تخصیص آن را به مدیریت خزانه استان گیلان ابلاغ کرده است.
وی افزود: طی این ابلاغیه که از محل ردیف تملک دارایی های سرمایه ای تخصیص می یابد، به منظور کمک به تجهیز و ساماندهی پسماندهای استان های شمالی از ردیف ماشین آلات و تجهیزات یک فقره اعتبار به مبلغ دو میلیارد تومان و فقره دوم به مبلغ هشت میلیارد تومان به شهرداری رشت تخصیص یافت.
علوی ضمن تقدیر از تلاش های مسعود نصرتی، شهردار اسبق رشت تصریح کرد:دکتر نصرتی در زمان تصدی مدیریت شهری همواره پیگیری دریافت این اسناد خزانه بود و از زمانی که به عنوان معاونت پشتیبانی شهرداری ها و دهیاریای کشور مشغول به خدمت شدند، همچنان پیگیر کددار نمودن این ردیف اعتباری برای حل معضل پسماندهای سراوان بودند و از زمان ابلاغ این اسناد، یعنی ۲۰ آذرماه این اعتبار به مدیریت شهری رشت تخصیص می یابد.
رئیس شورا همچنین با اشاره به مکاتبات متعدد با معاون رئیس جمهور و مدیریت سازمان برنامه و بودجه کشور در سال گذشته ابراز کرد: از سال گذشته پیگیر دریافت اعتبار دولتی از محل اسناد خزانه برای رفع معضل مرکز دفن زباله سراوان، تصفیه خانه و هدایت آب های فاضلاب به رودخانه های رشت و همچنین بستر سازی و دیوار گذاری رودخانه های رشت بوده ایم.
علوی ادامه داد: با کددار شدن ردیف بودجه دولتی برای تجهیز و ساماندهی پسماندهای استان های شمالی، امید آن می رود که سالانه در بودجه دولت برای تکمیل این پروژه های اساسی ردیف بودجه در نظر گرفته شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *