کد خبر: 6498
تاریخ انتشار: 14/آذر/1397 - ساعت : ۱۵:۵۴

عقب ماندگی زیاد گیلان در سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی

عقب ماندگی زیاد گیلان در سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه استان گیلان  گفت : در زمینه سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی از استان‌های مجاور چندین سال عقب هستیم.

به گزارش خط قرمز، شادمان نعمتی صبح امروز در نخستین سمپوزیوم سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی گیلان در سالن اجتماعات دانشکده پرستاری و مامایی شهید بهشتی رشت اظهار داشت: دانش آموزان و دانشجویان باید با مفاهیم سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی آشنا شوند.

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه استان گیلان در زمینه سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی عقب ماندگی زیادی دارد گفت: در زمینه سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی از استان‌های مجاور چندین سال عقب هستیم.

نعمتی با اشاره به اینکه عزم جدی در استان گیلان برای اجرای طرح مختلف پرشکی وجود دارد تصریح کرد: با کمک صنایع مختلف می‌توانیم پیشرفت‌های زیادی را در حوزه سلول‌های بنیادی کسب کنیم.

مهریار حبیبی با اعلام اینکه پزشکی بازساختی شاخه نوینی از علم پزشکی برای ترمیم و احیاء بافت‌های بدن است بیان داشت: سلول درمانی یکی از زیر شاخه‌های پزشکی بازساختی است.

وی با بیان اینکه همان‌گونه تولید آهن منجر به انقلاب صنعتی در دنیا شد و پزشکی بازساختی یک انقلاب در درمان بیماری‌های مختلف به وجود آورد افزود: 500 میلیارد دلار از مبادلات جهانی به سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی اختصاص دارد.

وی با اشاره به اینکه سمپوزیوم نخستین گام جدی در یک مسیر توسعه علم و فناوری سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی در استان گیلان است اظهار داشت: زیرساخت بخش سلول درمانی باید در بیمارستان‌ها ایجاد شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *