کد خبر: 7312
تاریخ انتشار: 24/آذر/1397 - ساعت : ۲۰:۳۱

عضو شورای شهر رشت تاکید کرد :تسریع در پرداخت حقوق کارگران شرکتی شهرداری رشت

عضو شورای شهر رشت تاکید کرد :تسریع در پرداخت حقوق کارگران شرکتی شهرداری رشت

در شصت و هفتمین جلسه کمیسیون بهداشت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر رشت به تسریع بخشیدن نسبت به پرداخت حقوق کارگران شرکتی شهرداری رشت از جمله پاکبانان، نیروهای فضای سبز و… تاکید شد.
به گزارش خط قرمز ،  رئیس کمیسیون بهداشت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر در این جلسه با ابراز گلایه از عدم پرداخت حقوق کارگران شرکتی شهرداری از جمله پاکبانان، نیروهای فضای سبز و…اظهار کرد: در شرایط سخت معیشتی تاخیر در پرداخت حقوق این نیروهای پرتلاش موجب بروز مشکلات متعددی برای آنان و خانواده هایشان شده و این دغدغه باید سریعا برطرف شود.
فاطمه شیرزاد با تبریک میلاد امام حسن عسگری(ع) و گرامیداشت روز پژوهش افزود: اقدامات خوبی در حوزه پژوهش توسط پژوهشگران در حال انجام بوده و امروز نخستین سالانه شهر پژوهی شهرداری رشت همزمان با هفته پژوهش به مدت سه روز در سالن آتش نشانی شهرداری برگزار و طی آن از پژوهشگران برتر شهرداری رشت تجلیل می شود.
وی با اشاره به تامین لباس مناسب برای کارگران رفت و روب و فضای سبز شهرداری رشت به منظور فعالیت در روزهای سرد سال گفت: البسه مناسب از جمله دستکش، کلاه ایمنی و غیره با توجه به فرا رسیدن فصل سرما باید توسط پیمانکاران این حوزه تهیه و با نظارت سازمان پسماند به عنوان متولی در اختیار پاکبانان قرار بگیرد.
رئیس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورا به انجام بازدیدهای میدانی به منظور بررسی وضعیت پوشش پاکبانان شهرداری رشت در روزهای سرد سال اشاره کرد و گفت: در صورت بی توجهی مدیران این حوزه در این باره با آنان برخورد می شود.
شیرزاد با انتقاد از وضعیت نامطلوب مخازن زباله در رشت افزود: قرار بود مخازن زباله شکسته شده از سطح شهر جمع آوری و مخازن ۶۶۰ لیتری زباله که مجهز به علائم هشدار دهنده است برای شهر خریداری شود.
وی با تاکید به تشکیل کارگروه ۷۲ ساعته به منظور جمع آوری مخازن شکسته زباله از سطح شهر و نصب علائم هشدار دهنده بر روی آن و همچنین تهیه و توزیع البسه مناسب برای پاکبانان شهرداری رشت گفت: این مباحث باید طی ۷۲ ساعت اجرایی و به اتمام برسد.
شیرزاد با انتقاد از عدم ارائه شیر روزانه به پاکبانان شهرداری رشت بیان کرد: بارها در این باره به سازمان پسماند شهرداری رشت تذکر داده شده اما مدیریت سازمان در این باره کم کاری کرده و یقینا به زودی این مهم تعیین تکلیف می شود.
رئیس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورا به وضعیت سامانکده و گرمخانه شهرداری رشت اشاره کرد و گفت: غربالگری افراد حاضر در سامانکده و گرمخانه شهرداری رشت باید همواره مورد توجه بوده و با این اقدام از بروز و گسترش بیماریهای واگیردار جلوگیری می شود .
شیرزاد با اشاره به عقد قرار داد همکاری ما بین شهرداری و دانشگاه علوم پزشکی گیلان در این باره تصریح کرد: پیرامون انجام غربالگری افراد حاضر در سامانکده و گرمخانه شهرداری رشت قرار دادی ما بین شهرداری رشت و دانشگاه علوم پزشکی گیلان منعقد شده و سلامت این افراد باید همواره مورد توجه باشد.
وی به تجمع افراد بی خانمان و متکدی در برخی از کوچه های شهر رشت اشاره کرد و گفت: شهروندان در صورت مشاهده این مسئله می توانند موضوع را از طریق سامانه ۱۳۷ به گشت فوریت های اجتماعی اطلاع داده تا نسبت به جمع آوری و اسکان این افراد اقدام شود.
شیرزاد با تاکید به افزایش سطح کیفیت غذا در سامانکده و گرمخانه شهرداری رشت بیان کرد: وعده غذای گرم برای افراد حاضر در سامانکده و گرمخانه نباید حذف شود.
رئیس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورا به ارائه مشاوره های روانشناسی و پزشکی در سامانکده و گرمخانه شهرداری رشت اشاره کرد و گفت: باید از ظرفیت خیرین در رفع مشکلات این حوزه استفاده کنیم.
وی به تهیه و توزیع بسته های یلدایی برای افراد ساکن در سامانکده و گرمخانه رشت اشاره کرد و گفت: یقینا این اقدام موجب خوشحالی آنان شده و در حال حاضر پنجاه نفر در سامانکده و گرمخانه رشت حضور دارند.
رئیس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای رشت با اشاره به ایجاد نمایشگاه های خیریه با همکاری سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری رشت بیان کرد: اخیرا نمایشگاه عکسی توسط هلیا ریحان در نگارخانه سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری رشت برگزار شده که نیمی از درآمد آن صرف امور خانه شبانه روزی دخترانه شایگان ثابت شده و انتظار داریم سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری رشت نسبت به برگزاری بیشتر چنین نمایشگاههایی با نیات خیرخواهانه توجه کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *