کد خبر: 5445
تاریخ انتشار: 1/آذر/1397 - ساعت : ۱۱:۲۹

طرح آزمون خاک در ۳۰۰ روستای شالیکاری گیلان اجرا می شود

طرح آزمون خاک در ۳۰۰ روستای شالیکاری گیلان اجرا می شود

مسئول بسیج مهندسین کشاورزی گیلان گفت: اجرای طرح نمونه برداری و آزمون خاک شالیزاری در استان با حضور 300 گروه جهادی و مهندسین کشاورزی در 300 روستای شالیکاری استان از اول آذر به مدت یکماه اجرا می‌شود.


به گزارش خط قرمز و به نقل از غلامرضا ملک علیپور با اشاره به اجرای طرح نمونه برداری و آزمون خاک شالیزاری در استان گفت: این طرح در راستای تولید غذایی سالم و اقتصاد مقاومتی در گیلان اجرا شد.

وی با بیان اینکه 300 گروه جهادی و مهندسین کشاورزی در 300 روستای شالیکاری استان از اول آذر بمدت یکماه این طرح را به اجرا در خواهند آورد، تصریح کرد: مهندسین کشاورزی ضمن آموزش به کشاورزان، اقدام به نمونه برداری خاک و ارسال به 6 آزمایشگاه طرف قرار داد با سپاه، اجرای آزمایش و آنالیز خاک، دریافت نسخه کودی و سم و همچنین تحویل نسخه به کشاورزان در راستای افزایش تولید خواهند کرد.

مسئول بسیج مهندسین کشاورزی گیلان ادامه داد: سال گذشته 2 هزار و 700 نمونه آزمون خاک از سطح شالیزارهای استان جمع آوری شد که حاصل آن افزایش 9 درصدی عملکرد در اراضی شالیزاری بود.

ملک علی‌‌پور با بیان اینکه امسال جمع آوری 3 هزار و 300 نمونه آزمون خاک از سطح شالیزارهای استان انجام خواهد شد، گفت: این طرح بمدت 3 سال در استان اجرا خواهد شد و نتایج حاصل از آن در غالب نقشه حاصل خیزی خاک شالیزاری استان تهیه و تحویل مراکز علمی و پژوهشی خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *