کد خبر: 2750
تاریخ انتشار: 24/مهر/1397 - ساعت : ۱۷:۱۷
گروه : ورزش

شکستن طلسم ۸ ساله پروژه جدید پروفسور

شکستن طلسم ۸ ساله پروژه جدید پروفسور

برانکو ایوانکوویچ امیدوار است

پس از شکستن طلسم های بزرگ و کوچک فوتبال ایران،

این بار طلسم ناکامی سرخ ها در جام حذفی را هم بشکند

 


به گزارش خط قرمز از آخرین قهرمانی پرسپولیس در جام حذفی 8 فصل فوتبالی می گذرد، در فصل 89-90 آن ها با علی دایی موفق شدند در فینال بازی دراماتیکی را رقم بزنند و با بازگشت تاریخی در بازی رفت، کار ملوان در دیدار برگشت را سخت کرده و در انتها به مقام قهرمانی برسند. آن سال پرسپولیسی ها نفت محمود آباد، داماش گیلان، سپاهان اصفهان و فولاد خوزستان را حذف کردند و در فینال برابر ملوان حاضر شدند.

 

در دیدار رفت فینال ملوانی ها ابتدا با محمد رستمی به گل رسیدند اما در ادامه علیرضا نورمحمدی و زنده یاد هادی نوروزی برای پرسپولیس گل زدند. سپس بار دیگر ملوان به گل رسید و در شرایطی که سکوت عجیبی در بین 82 هزار پرسپولیسی حکم فرما بود، محمد نوری 2 گل برای پرسپولیس زد تا بازی 4-2 شود. در بازی برگشت هم زنده یاد مهرداد اولادی یک گل زد و بازی با همان نتیجه به پایان رسید تا کریم باقری جام را  بالای سر ببرد که این آخرین قهرمانی او در فوتبال ایران بود.

 

فصل بعد پرسپولیسی ها تا یک چهارم نهایی پیش رفتند اما آنجا با 3 گل مغلوب استقلال شدند. یک سال بعد سرخ ها با هدایت یحیی گل محمدی به فینال رسیدند اما در بازی نهایی مغلوب سپاهان شدند تا یکی از غم انگیزترین روزهای تاریخ باشگاهشان را تجربه کند.

 

در فصل 92-93 سرخپوشان پایتخت با هدایت علی دایی تا یک چهارم نهایی رفتند اما بار دیگر از صعود به نیمه نهایی بازماندند. این بار در شرایطی که حتی از فولاد پیش افتادند، مغلوب این تیم شدند و از رقابت ها کنار رفتند. در فصل 93-94 طلسم صعود به فینال شکست اما بازهم اتفاقی مشابه رخ داد؛ شاگردان حمید درخشان که از ذوب آهن پیش افتاده بودند پس از اخراج اومانیا دو گل خوردند و نتوانستند به فینال بروند.

 

از 94-95 برانکو ایوانکوویچ بر مسند مربیگری پرسپولیس نشست و دور جدیدی از ناکامی های این تیم در جام حذفی را رقم زد. آن ها در فصل اول با شکست برابر ذوب آهن در یک چهارم نهایی حذف شدند، فصل بعد به قشقایی باختند و سال گذشته هم با شکست برابر صنعت نفت از این رقابت ها حذف شدند.

 

حال با این پیشینه و حذف در مراحل مختلف جام حذفی، شاگردان برانکو ایوانکوویچ امیدوارند همانطور که طلسم های مختلف را شکستند، از این طلسم هم عبور کنند و به جام قهرمانی برسند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *