کد خبر: 12386
تاریخ انتشار: 3/اسفند/1397 - ساعت : ۱۶:۲۹

شاغلین شرکتهای کسب و کار در فضای مجازی بیمه میشوند

شاغلین شرکتهای کسب و کار در فضای مجازی بیمه میشوند

شاغلین کسب و کار فضای مجازی که فاقد رابطه مزدبگیری و دارای تاییدیه باشند بیمه مشاغل آزاد میشوند

به گزارش خط قرمز – در ادامه اشاعه و ترویج پوششهای بیمه ای به اقشار مختلف و بمنظور امکان برخورداری از پوششهای لازم برای فعالان انواع عرصه های شغلی ، بیمه شاغلین شرکتهای کسب و کار در فضای مجازی در دستور کار تامین اجتماعی قرار گرفته است .

این رویکرد که بدنبال ایجاد و شکل گیری مشاغل جدید در قالبهای غیرفیزیکی و استفاده از بستر اینترنت و فضاهای مجازی برای کسب و کارهای نوین اتخاذ گردیده است با هدف توسعه و گسترش پوششهای بیمه ای به لایه های مختلف جامعه کاری کشور صورت میگیرد .

براین اساس مشمولین بیمه شاغلین شرکتهای کسب و کار در فضای مجازی آن دسته از شاغلین این حوزه که فاقد رابطه مزدبگیری ، دارای تاییدیه از اتحادیه کشوری یا نمایندگی های استانی مربوطه و تحت پوشش مقررات حمایتی خاصی قرار ندارند میباشند .

بدیهی است سایر کارکنان که رابطه استخدامی با کارگاههای ذیربط داشته باشند میبایست بر اساس بند الف ماده ٤ قانون تامین اجتماعی و مطابق مواد ٢٨ ، ٣٦ و ٣٩ قانون تامین اجتماعی برای آنها لیست ارسال و حق بیمه از سوی کارفرما پرداخت گردد .

مشمولین یاد شده میبایست از سوی اتحادیه کشوری صنف کسب وکار مجازی یا نمایندگی آن در استانها به سازمان معرفی و سن متقاضی در تاریخ شروع بیمه حداکثر٥٠ سال باشد . خط قرمز خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *