کد خبر: 12219
تاریخ انتشار: 30/بهمن/1397 - ساعت : ۱۶:۲۰

سی و یکمین سالگرد شهادت سردار همیشه قهرمان “شهید حسین املاکی”برگزار می شود

سی و یکمین سالگرد شهادت سردار همیشه قهرمان “شهید حسین املاکی”برگزار می شود

جلسه ستاد بزرگداشت سردار همیشه قهرمان شهید حسین املاکی روز دوشنبه29 بهمن 97 با حضور مدیرکل و معاون فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان و جمعی از مسئولین استانی و شهرستانی و فرماندهان سپاه در فرمانداری شهرستان لنگرود برگزار شد
یادواره های شهدا می تواند فرهنگ ایثار و شهادت را در بین نسل جوان ترویج دهد.

به گزارش خط قرمز – عبداله پاکاری مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان در جلسه ستاد بزرگداشت سردار قهرمان شهید حسین املاکی با بیان اینکه،فرهنگ ایثار و شهادت یک فرهنگ حیاتی است،اظهار کرد:اگر این فرهنگ غنی به درستی انعکاس داده شود، می تواند امنیت جامعه را تامین کند.
وی با اشاره به اینکه گیلان یادگاران توانمندی در دوران دفاع مقدس داشته که شهید املاکی یکی از این یادگاران است اظهارکرد:سردار شهید حسین املاکی از فرماندهان موفق و توانمند دفاع مقدس بود که نقش مؤثری در پیروزی‌های رزمندگان در عملیات مختلف داشت.
پاکاری با لزوم اینکه هرساله در یادواره های شهدا باید از ایده های جدید متناسب با روز استفاده شود،گفت: امروزه شهر لنگرود با نام سردار همیشه قهرمان گیلان،شهید املاکی شناخته شده است و ایثارگری سردار شهید حسین املاکی بهترین الگو برای نسل امروز است و ضروری است مراسم شهید از حالت سنتی خارج و اقدامات بدیع،خلاقانه علمی و پژوهشی خصوصا برای نسل جوان انجام شود.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان افزود:شهدای ما مخلصانه در راه شهادت قدم نهادند و عمر و هستی خود را فدای اعتلای آرمان های اسلام و انقلاب کردند. بی تردید پاداش این معامله گرانبها با خدا،بهشت جاویدان است.
این مقام مسئول به اهمیت برگزاری یادواره های شهدا اشاره کرد و متذکر شد: برگزاری یادواره شهدا می تواند به تقویت روحیه ایثار و شهادت و ترویج این فرهنگ والا در جامعه به خصوص بین جوانان و نوجوانان کمک شایانی کند.
پاکاری با اشاره به برگزاری مراسم یادواره سردار همیشه قهرمان شهید «حسین املاکی» در ۹ فروردین ۹8، عنوان کرد: شهید املاکی یکی از نمادهای افتخار گیلانیان است و باید همگان تلاش کنیم ابعاد مهم ایثار این شهید والامقام و تمامی شهدای این مرز و بوم را به زیباترین و فاخرترین اشکال ممکن به مردم نشان دهیم.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان با بیان اینکه به دنبال برگزاری کیفی تر مراسم سالگرد شهید املاکی هستیم،گفت:دشمن همواره به شیوه های مختلف دشمنی با اسلام، انقلاب و نظام را دنبال می کند لذا برگزاری یادواره های شهدا می تواند از ما در مقابل جنگ نرم دشمن محافظت کند.
وی با تاکید بر لزوم مشارکت حداکثری مردم در برگزاری یادواره شهدا،خاطرنشان کرد:سردار شهید حسین املاکی یک شخصیت ملی است و لذا یادواره این شهید بزرگوار باید با برد ملی و به بهترین وجه برگزار شود.
پاکاری از حضور یکی از شخصیت‌های برجسته کشوری در مراسم یادواره شهید املاکی خبر داد و خاطرنشان کرد: شهدا انسان هایی بودند که با تبعیت محض از ولایت و انتخاب مسیر شهادت در برابر هجمه صریح دشمنان ایستادگی کردند لذا امروز ترویج فرهنگ ایثار و شهادت موجب پر رنگ جلوه دادن ارزش های اسلامی و انقلابی در جامعه می شود.
به گزارش فوق،سردار شهید حسین املاکی در روستای کولاک محله لنگرود متولد شد. وی از فرماندهان دوران دفاع مقدس بود که از اوایل شروع جنگ تحمیلی در عملیات های متعددی همچون بیت المقدس،فتح المبین،والفجر ۱، والفجر ۴، والفجر ۶، والفجر ۸ و والفجر ۹ حضور داشت که آن موفقیت‌ها مرهون شجاعت،خلاقیت، توانمندی و خدمات ایشان است.
وی در دوران دفاع مقدس دو بار مجروح شد که پس از بهبود نسبی دوباره به سمت جبهه‌های جنگ شتافت و به رزم ادامه داد تا اینکه در عملیات والفجر ۱۰ در حمله ناجوانمردانه رژیم بعثی (بمباران شیمیایی) باوجوداینکه می‌دانست اگر ماسک صورت خود را دربیاورد دوام نخواهد آورد اما…ماسکش را درآورد و به‌صورت بسیجی دیگری از نیروها و هم‌رزمانش بست و به‌این‌ترتیب به درجه رفیع شهادت نائل شد و پیکر این شهید هنوز هم در خاکهای عملیاتی غرب کشور(بانی بنوک)جامانده است و آرزوی تفحص این شهید عزیز و وداع با جسم و روح سردار شهید حسین املاکی تمنای همه همرزمان و پیشکسوتان عرصه ایثار و شهادت است. خط قرمز خبر 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *