کد خبر: 4595
تاریخ انتشار: 19/آبان/1397 - ساعت : ۱۶:۳۵

سردار سرتیپ علی نصیری: ایران اسلامی در جنگ تحمیلی به دنیا فهماند که یک ملت درس پس داده را نمی‌توان مجدداً به اسارت برد و آن را به عقب راند

سردار سرتیپ علی نصیری: ایران اسلامی در جنگ تحمیلی به دنیا فهماند که یک ملت درس پس داده را نمی‌توان مجدداً به اسارت برد و آن را به عقب راند

فرمانده حفاظت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه الگوی شجاعت و مقاومت انقلاب از مرزهای کشور فراتر رفته از دور شدن تجهیزات نظامی آمریکا از ترس موشک‌های بالستیک ایران به اذعان رسانه‌های خارجی خبر داد.

به گزارش خط قرمز ، سردار سرتیپ علی نصیری در مراسم سومین سالگرد علمدار جبهه‌های فرهنگی گیلان،شهید مدافع حرم سید اسماعیل سیرت نیا که با همکاری بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان در مهدیه رشت برگزار شد،با اشاره به بزرگی و عظمت انقلاب اسلامی ایران در مقایسه با سایر انقلاب‌های جهان اظهار کرد: گرچه انقلاب‌های جهانی به لحاظ بزرگی و تغییر وضعیت مهم و پراهمیت بودند اما محتوای انقلاب اسلامی ایران با سایر انقلاب‌های مطرح در دنیا فرق زیادی دارد.
وی با تأکید بر اینکه محتوا و شعار اول انقلاب اسلامی ایران در مقایسه با انقلاب‌های مطرح دنیا متمایز است بیان کرد: انقلاب ایران به دلیل اینکه برگرفته از محتوای اسلامی بود و با تأسی از مکتب عاشورا و مهدویت شکل گرفت با سایر انقلاب‌های جهانی متمایز است.
به گزارش خط قرمز ، فرمانده حفاظت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه سرنگونی رژیم ظالم و جایگزینی انقلاب کاملاً اسلامی، هدف انقلاب ما بود گفت: هدف امام خمینی (ره) در انقلاب اسلامی پس از تغییر وضعیت و اسلامی کردن آن، رسیدن به هدف نهایی و تشکیل تمدن اسلامی در جهان اسلام بوده است.

ملتی که متکی به فرهنگ عاشوراست در آن تشنگی، شهادت و اسارت هست اما برگشت به عقب و ذلت در آن وجود ندارد
این فرمانده دوران دفاع مقدس با بیان اینکه 40 سال مقاومت و پایداری انقلاب اسلامی ایران هدفمند بوده و باید منجر به نتیجه شود تصریح کرد: دشمنان انقلاب اسلامی ایران می‌دانند که انقلاب ایران تنها به تبدیل وضعیت اکتفا نکرده بلکه به دنبال تشکیل امت اسلامی بر مبنای ولایت‌فقیه و سپردن آن به امام زمان است.
نصیری با بیان اینکه اوج فرهنگ انقلاب اسلامی و ولایت امام خمینی رحمة الله در جنگ تحمیلی مشاهده می‌شود افزود: هر کشوری در شرایط جنگ باید در اوج آمادگی
باشد اما وضعیت انقلاب اسلامی و وضعیت نیروهای نظامی در آن نشان می‌دهد که پیروزی رزمندگان اسلام لبیک‌گویی آن‌ها به‌فرمان امامشان با اتکا الهی بوده است.
فرمانده حفاظت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه ایران اسلامی در جنگ تحمیلی به دنیا فهماند که یک ملت درس پس داده را نمی‌توان مجدداً به اسارت برد و آن را به عقب راند گفت: ملتی که متکی به فرهنگ عاشوراست در آن تشنگی، شهادت و اسارت هست اما برگشت به عقب و ذلت در آن وجود ندارد.
مقاومت و پایداری ایران اسلامی به‌عنوان یک الگو در منطقه و جهان معرفی‌شده است
به گزارش خط قرمز ، وی با اشاره به اینکه دوران دفاع مقدس به ما درس شجاعت، دلیری، دین‌داری و مقاومت داده بیان کرد: رزمندگان دوران دفاع مقدس با دست خالی در برابر دشمنان خارجی ایستادگی و مقاومت کردند و این ایستادگی در مقابل ۲۵ کشور تنها نشان از ولایی بودن، الهی بودن، دلیر بودن و شجاع بودن ملت ایران است.
فرمانده دوران دفاع مقدس با بیان اینکه مقاومت و پایداری ایران اسلامی به‌عنوان یک الگو در منطقه و جهان معرفی‌شده گفت: الگو بودن جمهوری اسلامی ایران در کشورهای منطقه محصول و‌ مرهون خون شهدای انقلاب اسلامی، دوران دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم است.
نصیری با اشاره به بصیرت، شناخت و آگاهی شهدای مدافع حرم و منحصر بودن نقش آن‌ها در الگوسازی انقلاب اسلامی ایران در جهان تصریح کرد: امروز انقلاب اسلامی ایران به یک الگوی تمام‌عیار مقاومت برای کشورها تبدیل‌شده و دشمن نمی‌تواند بافرهنگ مقاومت، ایثار و شجاعت انقلاب اسلامی ایران مبارزه کند چون این الگو از مرزهای ایران فراتر رفته است.
فرمانده حفاظت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران با اشاره به تشابه جوانان دهه ۶۰ انقلاب اسلامی با دهه کنونی بیان کرد: علاوه بر اینکه امروزه فرزندان پاک ایران اسلامی در دفاع از وطن، ناموس و حرم درراه خدا شهید می‌شوند؛ همچون رزمندگان دوران دفاع مقدس در دفاع از میهن و ناموس خود مفقودشده‌اند و پیکرشان همچنان به ملت غیور ایران بازنگشته است.
نصیری با اشاره به نقش فرهنگی شهید سیرت نیا در انقلاب اسلامی و صرف هزینه شخصی برای جهاد فرهنگی از سوی وی گفت: دشمن چهل سال است که دست از جنگ علیه انقلاب اسلامی ایران برنداشته و این صلابت و عزت جمهوری اسلامی ایران در برابر تهدیدات دشمن و خشم آن‌ها مرهون فعالیت جهادگونه شهدایی همچون سیرت نیا است.
وی با بیان اینکه تا وقتی تفکر امام و شهدا باقی است جمهوری اسلامی ایران دشمن دارد و باید در برابر دشمنان ایستاد افزود: به فرموده رهبر معظم انقلاب نباید هیچ‌گاه دشمن را دست‌کم گرفت و مرعوب آن شد.
فرمانده حفاظت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران با اذعان به اخبار رسانه‌های خارجی مبنی بر اینکه استکبار جهانی در حال دور کردن سلاح و تجهیزات و هواپیماهای نظامی خود از منطقه ایران هستند بیان کرد: دور کردن سلاح‌ها و تجهیزات نظامی آمریکا و استکبار جهانی از محدوده حاشیه امن ایران اسلامی، ترس از موشک‌های قدرتمند و هوشمند بالستیک جمهوری اسلامی ایران است.
نصیری با بیان اینکه دشمن راهی جز تحریم اقتصادی ایران ندارد و برای تحقق آن از عملیات روانی استفاده می‌کند گفت: مقاومت ایستادگی در برابر دسیسه‌های دشمنان در سیره شهدا امام و رهبر معظم انقلاب است و یقیناً با ایستادگی در برابر زیاده‌خواهی دشمنان در عرصه اقتصادی و در این جنگ نابرابر نیز پیروز خواهیم شد.
در حاشیه مراسم سومین سالروز شهادت شهید سیرت نیا از سوی سردار عبدالله پور، فرمانده سپاه قدس گیلان یک تخته تابلو فرش به‌رسم یادبود به خانواده این شهید اهدا شد.
شهید «سید اسماعیل سیرت‌نیا» متولد سال 1357 اهل شهر رشت در سال 1394 در عملیات محرم در حلب سوریه، براثر اصابت ترکش خمپاره به ناحیه پهلو و پشت سرش، به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *