کد خبر: 10311
تاریخ انتشار: 4/بهمن/1397 - ساعت : ۱۱:۴۹

سخت گیری برای متخلفان ساخت و ساز رشت

سخت گیری برای متخلفان ساخت و ساز رشت

به گزارش خط قرمز ، یکصد و بیست و سومین جلسه کمیسیون عمران با حضور اعضا و مشاورین و مدیران شهرداری در عمارت شورا برگزار گردید.
رییس کمیسیون عمران و توسعه شهری با اشاره به لزوم نگاه دقیق به تمام جوانب طرح تفصیلی اظهار داشت: طرح تفصیلی به مانند یک تیغ دو لبه می تواند از یک طرف به شهر آسیب بزند و از طرفی دیگر منجر به آسیب پیمانکار شود.
رضا رسولی سیاست های تشویقی را یکی از ابزارهای مدیریت شهری دانست و تصریح نمود: ابزارهای در اختیار مدیریت شهری در جهت سازی برای آینده شهر رشت بسیار موثر است.
وی همچنین در خصوص طرح های تشویقی نگاه شورای شهر را متفاوت تر از سال قبل برای بهبود در جهت ساخت و ساز به عنوان یکی دیگر از ابزار ها دانست و از مدیران شهرداری خواستار تسهیل در سیستم پیچیده و زمان بر بروکراسی شد.
رییس کمیسیون عمران و توسعه شهری شورا رشت در خصوص لایحه عوارض تعرفه بهای خدمات شهری افزود: برخی از بندهای تعرفه در جهت طرح تفصیلی نیست به همین جهت کمیسیون عمران با جلسات متعدد با کارشناسان و مشاورین به پیشنهادات جدیدی برای اصلاح این بندها دست یافت.
رضا رسولی با اشاره به سیاست کلی اعضای کمیسیون بیان نمود: اعضا و مشاورین کمیسیون بر این اعتقاد هستند که دریافت پروانه ساخت از حقوق افراد می باشد و با ابزارهای خود دریافت پروانه برای ساخت و ساز را تسهیل میکند. اما برای جلوگیری از شهر فروشی و دفاع از شهر و شهروندان افرادی که از حدود تعیین شده شهرسازی عبور کنند برخورد خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *