کد خبر: 23539
تاریخ انتشار: 21/مرداد/1398 - ساعت : 13:55

ساز و کار دریافت مالیات از پالایشگران اصلاح وشفاف شود

ساز و کار دریافت مالیات از پالایشگران اصلاح وشفاف شود


دبیر کل انجمن صنفی کارفرمایی شرکتهای صنعت پالایش نفت گفت : ما نمی گوییم پالایشگران نباید مالیات بدهند بلکه معتقدیم سازو کار دریافت این مالیات باید اصلاح وشفاف شود تا از این ناحیه ضرر و زیانی متوجه این صنعت نگردد.


مراسم تجلیل از خبرنگاران شهرستان فومن توسط  ناصر عاشوری دبیر کل انجمن صنفی کارفرمایی شرکتهای صنعت پالایش نفت و نماینده دوره هفتم و دوره نهم مجلس شورای اسلامی

در محل هتل معین فومن برگزاری شد.

حاج ناصر عاشوری در ابتدا ضمن تبریک روز خبرنگار به همه فعالین عرصه اطلاع رسانی خود را جز خانواده فعال رسانه دانست و افزود:خبرنگاری مسولیت خطیر است  که بخشی از روشنگری جامعه بشری را بر دوش دارد.

عاشوری با اشاره به اینکه شغل خبرنگاری به  نوعی دفاع از حقوق ملت هاست گفت:  اگر  شغل خبرنگاری و اطلاع رسانی در جامعه از بین رود  به نوعی جامعه نیز می میرد.

وی نقد منصفانه را جز وظایف ذاتی خبرنگاران دانست  و اظهار کرد: خبرنگاران چشم بیدار و تیز بین جامعه هستند که در دفاع از حقوق مردم همواره تلاش میکنند.

دبير كل انجمن كارفرمايي صنعت نفت ايران  با بیان اینکه رسالت ویژه خبرنگاری دفاع از حقوق  مردم و امانت داری  نسبت به دیگران است، گفت: اگر خبرنگاران نباشند  بسیاری از تبعیض ها و اختلاس ها که توسط منحرفین صورت میگرد، آشکار نمی شد.

عاشوری کنشگری در یک جامعه مثبت و آزاد  را جز وظایف اصلی خبرنگاران در فضای مجازی و مطبوعات  دانست و بیان کرد: در سطح ملی نمایان است که افراد فاقد  کارنامه  مثبت  در عملکرد خود از خبرنگاران می ترسند.

ناصر عاشوری در ادامه با بیان اینکه افرادی که مقابل فساد و باند بازی سکوت می کنند و همراه با فساد هستند از خبرنگاران وحشت دارند، گفت: انقلابی ها جدا از گرایش چپ و راست هیچ ترسی از خبرنگاران ندارند.

وی تصریح کرد: امیدواریم به مرحله ای از رشد و بالندگی در جامعه برسیم که نقد دلسوزانه را به عنوان دشمنی و مخالفت تلقی نکند و دولتمردان و مسولان از اطلاع رسانی و شفافیت سازی استقبال کنند.

خدمت به مردم را بر خود یک وظیفه می دانم

عاشوری با بیان اینکه خدمت به مردم را بر خود یک وظیفه می دانم و تاکید دارم یک فرد انقلابی همیشه انقلابی خواهد ماند و اگر نیاز باشد برای خدمت به شهر و استانم  در انتخابات دوره یازدهم بی واهمه خواهم آمد و امیدوارم بتوانم گامی موثر برای هم استانی های عزیزم بردارم.

دبیر کل انجمن صنفی کارفرمایی شرکتهای صنعت پالایش نفت در خصوص فعالیت های این انجمن صنفی اظهار کرد : پالایشگاهها باید ازسوی دولت و مجلس حمایت شوند و در شرکتهای پالایشی حتی یک مهندس خارجی فعالیت نمیکند و در صورتی که دولت برای سرمایهگذاری در طرحهای مهم و زیست محیطی پالایشگاهها حضوری حمایتگر داشته باشد، عملکرد این شرکتها نیز با سوددهی بیشتری همراه میشود و به عنوان یک بنگاه اقتصادی، میتوانند اشتغال را در کشور پایدار نگه دارند و در جهت ارتقای کیفی محصولاتی مانند بنزین گام بردارند.

وی ادامه داد: این یک مطالبه منطقی است که چنین پالایشگاه هایی باید به روز شوند وقادر باشند بنزین و فرآورده های یورو۴ و یورو ۵ تولید کنند تا درعین حال جوابگوی نیازهای جامعه هم باشند وتوجه ویژه به موضوع محیط زیست را هم مدنظر قرار دهند.

تنها در چنین حالتی می توان یک رقابت اصولی و منطقی را برای واحدهای صنعت پالایش کشور متصور بود ودرغیراین صورت چنین رقابتی که لازمه کار اقتصادی در بخش خصوصی است، امکان پذیر نخواهد شد.

دبیر کل انجمن صنفی کارفرمایی شرکتهای صنعت پالایش نفت در خصوص میزان درآمد کشور و موافقت نمایندگان به روی اقتصاد آزاد و تامین بودجه از گرفتن مالیات چه نظری دارید و علارغم اینکه در بخش فروش نفت و قیمت ارز ابهامات وجود دارد؟ گفت: دولت در عملکرد ارز و بازار ضعیف عمل کرده و نارضایتی هست و هنوز نتوانسته به آرامش برسد .

وی با اشاره به اینکه این عملکرد نوسان قیمت و معادلات را برهم زده و نگرانی برای آینده و بازار هست؛تاکید کرد : باید مدیریت ها افزایش وثبات اقتصادی فراهم شود.

عاشوری تاکید کرد؛  ما نمی گوییم پالایشگران نباید مالیات بدهند بلکه معتقدیم سازو کار دریافت این مالیات باید اصلاح وشفاف شود تا از این ناحیه ضرر و زیانی متوجه این صنعت نگردد.

نماینده ادوار گذشته مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی افزود:منظور ما از حمایت دولت این است که قوانین مالیاتی را شفاف کنند، آنهم زمانی که فشار می آورند که باید تولید مازوت ونفت کوره کم شود،تولید محصولات یورو افزایش یابد، فعالیت های زیست محیطی رشد پیدا کند و آلایندگی ها تا جایی که ممکن است کمتر شود و بسیاری از این پالایشگاه ها در حال حاضر طرح های توسعه ای در دست دارند که با این فشارهای هزینه ای نمی توانند آنها را محقق سازند.

ناصر عاشوری مجددا تاکید کرد: اگر با نگاه اقتصادی به موضوع صنایع پالایش نفت کشور بنگریم خواهیم دید این بنگاه های اقتصادی سوددهی مطلوب را ندارند چرا که حاشیه سود آنها در آخر هرسال مالی بیانگر توجیه اقتصادی آنها نیست و این در حالی است که این سرمایه مردم در دست ما یک امانت است وصیانت از آن یک اصل اجتناب ناپذیر است.

عاشوری با بیان اینکه  دولت در سه ماه سوم سال جاری با کسری بودجه  مواجه خواهد شد و فقط آموزش و پرورش و بهداشت و درمان اعتباراتی برای هزینه جاری خود از دولت دریافت خواهند کرد گفت:بسیاری از پروژه ها مقفول خواهند ماند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *