کد خبر: 3056
تاریخ انتشار: 28/مهر/1397 - ساعت : ۱۵:۵۷

تاکید رییس سابق سازمان اوقاف بر همکاری جدی سازمان با رییس جدید برای رسیدن به اهداف مورد نظر

تاکید رییس سابق سازمان اوقاف بر همکاری جدی سازمان با رییس جدید برای رسیدن به اهداف مورد نظر


به گزارش خط قرمز ، نشست مدیران استانی و معاونان ستادی سازمان اوقاف و امور خیریه بعد از ظهر امروز با حضور مدیران کل استانی، معاونان، عبدالرضا عابد؛ قائم مقام سابق و حجت‌الاسلام والمسلمین محمدی؛ نماینده ولی فقیه و رئیس سابق این سازمان در ساختمان مهر سازمان اوقاف و امور خیریه برگزار شد.
در ابتدای این نشست آیین بزرگداشت از عبدالرضا عابد؛ قائم مقام سابق سازمان اوقاف و امور خیریه برگزار شد و لوح تقدیری از طرف حجت‌الاسلام والمسلمین محمدی و لوح تقدیری هم از طرف مدیران ستادی و استانی سازمان اوقاف به ایشان اهداء شد.
حجت‌الاسلام والمسلمین محمدی در ابتدای این نشست با ذکر چند جمله از بیانات امام علی (ع) خطاب به مالک اشتر اظهار کرد: دو نکته مهم را باید از مقام‌های دنیوی در نظر گرفت؛ نخست ذخیره عمل صالح و دوم ماندگاری اثر یعنی بندگان صالح خداوند نسبت به این آثار احساس رضایت داشته باشند.
به گزارش خط قرمز ،وی با بیان اینکه مهندس عابد در تمام سختی‌های مجموعه اوقاف در این سالها در کنار ما بوده‌اند، خاطرنشان کرد: جا دارد از خدمات جهادی ایشان در این سالها تشکر کنم و ان‌شاء‌‌الله تمام این خدمات ذخیره اعمال صالح‌شان شود.
وی گفت: در این جلسه پایانی که با شما مدیران کل استانی و معاونان ستاد سازمانی دارم، لازم است نکاتی را بگویم؛ نکته مهمی که باید مدنظر قرار گیرد این است که تلاش فوق‌العاده‌ای که برای اجرای برنامه سال ۹۷ را داشته‌اید، ادامه دهید.
لزوم پیگیری فعالیت‌های نیمه تمام
رئیس سابق سازمان اوقاف با تاکید بر اینکه نگذارید کارهای نیمه تمام به فراموشی سپرده شود، افزود: اسکن اسناد، اخذ اسناد رسمی موقوفات، سامانه جامع موقوفات و بقاع متبرکه، مسائل حقوقی موقوفات و متصرفین موقوفات از جمله این کارهای نیمه تمام هستند.
از بین بردن دستگاه وقف با تغییر جهت‌دادن به برنامه‌ها
وی با بیان اینکه به جز خداوند متعال و معصومان علیهم‌السلام، مدیری بی عیب و نقص نداریم، تاکید کرد: باید انسجام بین مدیران و مسئولان سازمان اوقاف حفظ شود و اگر تفرقه‌ای بوجود آید به صلاح دستگاه وقف جمهوری اسلامی ایران نخواهد بود.
همکاری جدی با رئیس جدید سازمان اوقاف
حجت‌الاسلام والمسلمین محمدی با تاکید بر همکاری مدیران سازمان اوقاف با رئیس جدید این سازمان خاطرنشان کرد: ایشان از طرف مقام معظم رهبری اذن در تصرف موقوفات دارند بنابراین بطور جدی با حجت‌الاسلام والمسلمین خاموشی همکاری داشته باشید.
وی تاکید کرد: شخصیت‌ها جابه‌جا می‌شوند اما ماموریتها و تکالیف جابه‌جا نخواهند شد، تکالیف سالهای قبل همچنان بر دوش شما خواهد بود.
کمک به رئیس جدید سازمان برای رسیدن به اهداف مورد نظرشان
حجت‌الاسلام والمسلمین محمدی تصریح کرد: قطعا حجت‌الاسلام والمسلمین خاموشی؛ رئیس جدید سازمان اوقاف و امور خیریه اهدافی را در نظر دارد و شما باید برای رسیدن به این اهداف کمک کنید و اگر تفرقه داشته باشید، ایشان موفق نمی‌شوند.
پیش از صحبت‌های نماینده ولی‌فقیه و رئیس سابق سازمان اوقاف و امور خیریه، برخی از مدیران ستادی و استانی سازمان اوقاف و امور خیریه دقایقی صحبت کردند؛ این نشست با اقامه نماز مغرب و عشاء و گرفتن عکسی یادگاری به پایان رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *