کد خبر: 10254
تاریخ انتشار: 3/بهمن/1397 - ساعت : ۱۵:۵۴

رئیس سازمان چای کشور خبرداد: برگزاری نمایشگاه چای در اردیبهشت ماه سال آینده

رئیس سازمان چای کشور خبرداد: برگزاری نمایشگاه چای در اردیبهشت ماه سال آینده

جهانساز در حاشیه همایش مطلوب سازی ساختار تغذیه چای گفت : صادرات چای داخلی بارقه امید برای بهترشدن وضعیت چای خواهد بود .

به گزارش خط قرمز ، رئیس سازمان چای کشور گفت: :وضعیت چای اکنون بسیار مناسب است چرا که در یکسال گذشته پرداخت بهای برگ سبز چای، چایکاران و کارخانه داران بموقع پراخت شد.

جهانساز در حاشیه همایش مطلوب سازی ساختار تغذیه چای و اهمیت آزمون خاک در مصلی املش در گفتگو با خبرنگار رانکوه نیوزر، اظهار داشت: توسعه و زنجیره ارزش چای را در برنامه داریم ، طرح هایی را تدوین کرده ایم که بتوانیم باغات چای گیلان و مازندران را احیاء نماییم.

وی از تدوین برنامه پنج ساله احیاء باغات چای در گیلان و مازندران خبرداد و گفت:احیاء و بهزراعی باغات چای،طرح توسعه مکانیزاسیون ،تحقیقات و حمایت از چایکاران از طریق تامین منابع مالی صندوق از برنامه هاست و سالی ۱۵۰ میلیاردتومان از منابع مالی و محل واردات و….پیش بینی کرده ایم دراین خصوص پیشنهادشده است.

رئیس سازمان چای کشور افزود: درحال حاضر توانستیم از محل صندوق توسعه صنعت ۳۰میلیارد تومان را بابت سرمایه در گردش چایکاران پرداخت نماییم و تاکنون بالغ بر ۴ هزارنفر ازاین منابع بهره مند شدند.

جهانساز ازصادرات ۱۳هزار تن چای به ارزش ۱۷ میلیون دلار خبرداد و گفت:این درآمد خوبی است که ناشی از فعالیت چایکاران عزیزماست .وخوشبختانه مصرف چای علاوه براینکه راه خود را در مصرف داخلی باز کرده است در خارج از کشور هم باز شده است که بارقه امیدی است تا در آینده وضعیت چای بهتر ازاین شود وما هم بعنوان سیاستگذاران بخش با ابزار قانون و با تنظیم تعرفه موثر و رعایت ضوابط وقانون حمایت نماییم.

وی در خصوص بیمه چایکاران افزود:در سال گذشته بیمه فراگیر را شامل همه باغداران ابلاغ کردیم و علاوه بر چایکاران ازرمنابع صندوق برای کارخانه داران هم تسیهلاتی برای بهسازی درنظر گرفته شده است.

جهانساز از برگزاری نمایشگاه چای در اردیبهشت ماه سال آینده خبرداد و خاطرنشان کرد:با همکاری و مساعدت کشاورزان ومنابع تامین اعتبار بتوانیم از حداقل باغات موجود،حداکثر استفاده را ببریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *