کد خبر: 23589
تاریخ انتشار: 23/مرداد/1398 - ساعت : ۱۱:۲۱

رشد سه برابری تعداد مستمری بگیران به نسبت بیمه شدگان در تامین اجتماعی گیلان

رشد سه برابری تعداد مستمری بگیران به نسبت بیمه شدگان در تامین اجتماعی گیلان

تعداد مستمری بگیران تامین اجتماعی گیلان طی شش سال با بیش از 53 درصد رشد به 128000 نفر رسیده است .


به گزارش خط قرمز جمیل حق پرست مدیرکل تامین اجتماعی گیلان با اشاره به مطلب فوق ، اظهار داشت : با افزایش گروههای بیمه ای تحت پوشش و اشاعه فرهنگ بیمه در قشرهای مختلف جامعه ، تعداد بیمه شدگان اصلی تامین اجتماعی گیلان از 350322 نفر در سال 92 به 414375 نفر در خردادماه سالجاری افزایش یافته است که بیانگر رشد 18/2 درصدی طی شش سال میباشد . 

ایشان با بیان اینکه درهمین مدت تعداد مستمری بگیران تحت پوشش از 83259 نفر به 127783 نفر افزایش نشان میدهد افزود : این رقم بیانگر رشدی معادل 53/4 درصد است که خود نشان دهنده گسترش حجم تعهدات بلندمدت و نسبت آن در مقایسه با مبالغ ناشی از افزایش حق بیمه میباشد . 

مدیرکل تامین اجتماعی گیلان در این گزارش با تحلیل نسبت پشتیبانی موجود بعنوان کمترین میزان در سطح کشور ، اذعان داشت : تنها در مدت شش سال گذشته شاهد رشد سه برابری درصد افزایش مستمری بگیران به نسبت بیمه شدگان بوده ایم که عواملی همچون سالمندی استان ، بالارفتن شاخصهای سلامت و امید به زندگی ، مهاجرت به گیلان پس از فراغت از کار بدلیل شرایط  مناسب اقلیمی و … از مهمترین دلایل این تغییر است . 

خاطر نشان میسازد درحال حاضر بیش از 415 هزار بیمه شده و افزون بر 128 هزار مستمری بگیر به اتفاق افراد تبعی خود تحت پوشش تامین اجتماعی گیلان میباشند .  

کد خبر :(م.چ)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *