کد خبر: 5511
تاریخ انتشار: 2/آذر/1397 - ساعت : ۰۰:۰۱

رئیس مرکز آموزش بازرگانی گیلان خبرداد : آموزش زبان انگلیسی به رانندگان تاکسی رشت

رئیس مرکز آموزش بازرگانی گیلان خبرداد : آموزش زبان انگلیسی به رانندگان تاکسی رشت

رئیس مرکز آموزش بازرگانی گیلان از آموزش رایگان زبان انگلیسی به رانندگان تاکسی ها در کلانشهر رشت از سوی مرکز آموزش بازرگانی نمایندگی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان خبر داد.

به گزارش خط قرمز،طی تفاهم نامه ای فی مابین سازمان حمل ، نقل ، بار و مسافر شهرداری رشت و مرکز آموزش بازرگانی نمایندگی استان گیلان ، در راستای رسالتهای اجتماعی خود برای اولین بار در کشور آموزش زبان انگلیسی برای رانندگان شریف تاکسی در جهت توسعه گردشگری بین المللی را برگزار می کند.

رهام قلیچی  اظهار کرد: این طرح در راستای توسعه گردشگری و معرفی بهتر و بیشتر پتانسیل های کلانشهر رشت و ایجاد زمینه های زیرساختی جهت جذب سرمایه گذاران خارجی طراحی شده است.

وی با بیان اینکه تاکسیرانان جامعه هدف مطلوب و گسترده ای برای این منظور می باشند ، تصریح کرد: نحوه برخورد شایسته و تسلط به زبان انگلیسی توسط این قشر ، عاملی در جهت تقویت فضای گردشگری شهر رشت است.

قلیچی خاطرنشان کرد: روند جذب گردشگر و تکمیل زیرساخت های رشت در دو دهه اخیرحاکی از این است که ورود و توسعه گردشگران و سرمایه گذاران خارجی در سال های آتی و نزدیک ، بسیار محتمل و قریب الوقوع خواهد بود.

به گزارش خط قرمز ، وی ادامه داد: از اینرو؛ آموزش زبان انگلیسی به جوامع هدف اولیه از جمله رانندگان تاکسی می تواند کمک بسیاری به ایجاد آرامش روانی و اطمینان خاطر گردشگران کمک کند و این دوره برای مخاطبان رایگان است و در پایان پس از گذراندن موفقیت آمیز دوره، گواهی حضور در این دوره اموزشی به تاکسیرانان اعطا می شود.

رئیس مرکز آموزش بازرگانی گیلان با اشاره به پیشینه فرهنگی شهر رشت این اقدام مدیریت شهری را بسیار مدبرانه و هوشمندانه دانست و گفت: این اقدام در راستای ارتقا و گسترش صنعت گردشگری در سطح بین المللی است که در ترویج شهرت شهرستان  رشت در مقیاس جهانی موثر خواهد بود.

رشت حدود 700 هزار نفر جمعیت ثابت دارد که به طور متوسط، این تعداد در طول روز به بیش از یک میلیون و 200 هزار نفر می رسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *