کد خبر: 7253
تاریخ انتشار: 24/آذر/1397 - ساعت : ۱۴:۳۲

رئیس سازمان بسیج رسانه کشور خبرداد : تشکیل اتحادیه بزرگ خبرنگاران برای دفاع از جمهوری اسلامی ایران

رئیس سازمان بسیج رسانه کشور خبرداد : تشکیل اتحادیه بزرگ خبرنگاران برای دفاع از جمهوری اسلامی ایران

رئیس سازمان بسیج رسانه با تأکید بر حضور مؤثر خبرنگاران در عرصه‌هایی که انقلاب به آن نیازمند است گفت:‌ اتحادیه بزرگ خبرنگاران برای دفاع از جمهوری اسلامی ایران تشکیل می‌شود.

به گزارش خط قرمز ، مسعود بصیری رئیس سازمان بسیج رسانه کشور در رشت اظهار داشت:‌ سازمان بسیج رسانه تلاش می‌کند با پرهیز از ورود به مناقشات سیاسی و با تشویق خبرنگاران برای حضور در عرصه‌هایی که کشور و انقلاب به آن نیاز دارد مقدمات تشکیل اتحادیه بزرگ خبرنگاران را فراهم سازد.

رئیس سازمان بسیج رسانه با ابراز امیدواری از تشکیل اتحادیه بزرگ خبرنگاران در سال‌های آینده عنوان کرد:‌ در این مسیر خطیر سازمان بسیج رسانه در جهت هم‌افزایی و انسجام بخشیدن به تشکل‌های خبرنگاری به کمک و مساعدت سایر نهادها و دستگاه‌های مختلف کشور نیازمند است.

بصیری با تشریح دورنمایی از رویکردهای مهم سازمان بسیج رسانه افزود: امیدها،‌ آرزوها، آرمان‌ها و اهداف بلند مدتی که برای این سازمان تعیین شده همان چیزی است که برای کل ساختار بسیج رسانه در جهت انسجام،‌ هم‌افزایی،‌ جذب و ساماندهی نیروها در نظر گرفته شده است.

وی نقشه راه و راهبرد اصلی سازمان بسیج رسانه را برشمرد و تصریح کرد: سازمان بسیج رسانه قصد دارد تمام افرادی که در رسانه‌های کشور در حوزه‌ها و با گرایش‌های حزبی و سیاسی مختلف فعالیت می‌کنند را فارغ از وابستگی‌های سیاسی و جناحی آنان زیر چتر حمایتی خود درآورد.

رئیس سازمان بسیج رسانه هدف این مجموعه را به عضویت درآوردن قریب به اتفاق افرادی که در حوزه رسانه کشور فعال هستند عنوان کرد و گفت:‌ با اجرای این موضوع هدف بزرگ سازمان بسیج رسانه مبنی بر اینکه تمامی فعالان حوزه رسانه خود را متعلق به انقلاب بدانند محقق می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه احزاب سیاسی نباید از خبرنگاران به عنوان ابزاری جهت به قدرت رسیدن خود استفاده کنند اظهار داشت: برخی از جناح‌های سیاسی از فعالان رسانه به عنوان اهرمی برای فشار بر رقیب بهره می‌برند که این موضوع سبب سرخوردگی خبرنگاران در درازمدت می‌شود.

بصیری به اشتراک گذاشتن توانمندی‌های فعالان رسانه را یکی از اهداف سازمان بسیج رسانه اعلام کرد و ابراز داشت: با عضویت خبرنگاران در یک جمع واحد فعالان این حوزه می‌توانند به کمک نقش تسهیل‌کنندگی این سازمان برای یک هدف واحد و مشترک به دور از جناح‌بندی‌های سیاسی حرکت کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *