کد خبر: 10426
تاریخ انتشار: 6/بهمن/1397 - ساعت : ۱۵:۰۸

رئیس اداره تعمیرات خطوط: فیبر نوری (OPGW) بر روی خط 230کیلوولت سپیدرود- نیروگاه شهیدبهشتی لوشان نصب شد

رئیس اداره تعمیرات خطوط: فیبر نوری (OPGW) بر روی خط 230کیلوولت سپیدرود- نیروگاه شهیدبهشتی لوشان نصب شد

در راستای ایجاد سيستم هاي حفاظتي و رویت پذیری و تبادل بهتر اطلاعات، پروژه فیبرنوری بر روی خط 230 کیلوولت سپیدرود- نیرو گاه شهیدبهشتی لوشان نصب شد.
به گزارش خط قرمز – «مهندس مهران صدر ممتاز » رئیس اداره تعمیرات خطوط شركت سهامي برق منطقه اي گيلان با بیان اینکه خطوط انتقال و فوق توزیع شریان های اصلی صنعت برق در راستای انتقال برق به مشترکین عزیز می باشند گفت: با توجه به ضرورت و اهمیت خطوط انتقال و فوق توزیع که در واقع شریان های اصلی صنعت برق در راستای انتقال برق پایدار و مطمئن به مصرف کنندگان محترم می باشد، در راستای ایجاد سيستم هاي حفاظتي و رویت پذیری و تبادل بهتر اطلاعات، پروژه نصب فیبرنوری بر روی خط 230 کیلوولت نیروگاه سپیدرود- نیرو گاه لوشان نصب شد.
وی افزود: خط 230 کیلوولت نیروگاه سپیدرود- نیرو گاه لوشان دارای 32 پایه به طول 15 کیلومتر می باشد که در سال 1350 به بهره برداری رسیده است. این خط نقش حیاتی و اساسی در راستای تبادل انرژی برق شبکه برق گیلان و کشور دارد و به عبارتی حلقه اتصال استانهای گیلان، تهران وآذربایجان می باشد.
رئیس اداره تعمیرات خطوط شركت سهامي برق منطقه اي گيلان تصریح کرد:
خط 230 کیلوولت نیروگاه سپیدرود- نیرو گاه لوشان، وظیفه تبادل انرژی برق از نیروگاه سیکل ترکیبی گیلان به نیروگاه سد سپیدرود و از سد سپیدرود به نیروگاه لوشان و از آنجا به نیروگاههای منطقه تهران را برعهده دارد. همچنین تبادل انرژی برق از نیروگاه سیکل ترکیبی گیلان به پست پونل و از پست پونل به نیروگاه پره سر و از نیروگاه پره سر به پست آستارا و از آنجا به نیروگاههای مناطق؛ اردبیل، تبریز، زنجان و تهران را بر عهده دارد.
صدر ممتاز در خصوص اهداف نصب فیبر نوری بر روی خط230کیلوولت سپیدرود- نیرو گاه لوشان گفت:
با اجرای پروژه تعویض سیم گارد خط 230 کیلوولت سپیدرود (منجیل) – لوشان با سیم گارد حاوی فیبرنوری OPGW ، اتصال پست سپیدرود به شبکه فیبرنوری برق گیلان برقرار می شود. در آینده ای نزدیک اطلاعات (Data & DTS) پست از طریق نصب تجهیزات اکتیو نوری به پست مقابل (پست نیروگاه لوشان) منتقل شده و نهایتاً در دیسپاچینگ منطقه قابل استفاده می شود. انتقال اطلاعات از طریق فیبرنوری، افزایش رؤیت پذیری و قابلیت اطمینان را درپی خواهد داشت. همچنین شبکه داخلی(اترنت) شرکت نیز بر بستر فیبرنوری به پست سپیدرود قابل انتقال خواهد بود که این امر زمینه استفاده واحد IT جهت برقراری اتوماسیون اداری در پست سپیدرود و دفتر بازار برق جهت قرائت و انتقال داده های کنتورهای بازاربرق را فراهم می نماید خط قرمز خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *