کد خبر: 4015
تاریخ انتشار: 10/آبان/1397 - ساعت : ۱۶:۰۶

دیدار مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان با آیت الله حسینی اشکوری، نماینده مردم رشت در مجلس خبرگان

دیدار مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان با آیت الله حسینی اشکوری، نماینده مردم رشت در مجلس خبرگان

آیت الله حسینی اشکوری، نماینده مردم رشت در مجلس خبرگان اعلام کرد: در مسئله موقوفه بودن لشت نشا تابع قانون هستم و فراتر از قانون نظری ندارم.
به گزارش خط قرمز ، حجت الاسلام علیزاده، مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان در دیدار شب گذشته(9 آبان) با آیت الله حسینی اشکوری، نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به مسائل مطرح شده درخصوص موقوفه فخر الدوله لشت نشا، گفت: موقوفه فخرالدوله مراحل قانونی را طی نموده و از نظر قانون به رسمیت شناخته شده است.
وی خاطرنشان ساخت: موقوفه بودن لشت نشا برای اوقاف بنا بر مستندات محرز و قطعی است و حکم ان در سال 1302 صادر شده است.
مدیرکل اوقاف گیلان با بیان اینکه نیت موقوفه فخر الدوله هزینه برای درمانگاه ولیعصر(عج) لشت نشا است، گفت: این یک فرصت برای لشت نشا است که از محل پرداخت حقوق موقوفه از سوی مردم، این شهر می تواند به قطب درمانی در کشور و منطقه تبدیل شود.
وی اعلام کرد: استاندار و نمایندگان شهرستان رشت نسبت به خدمات اوقاف در لشت نشا به نفع مردم و تسهیل امورات مردم به ویژه در عبور و مرور اشراف کامل دارند.
به گزارش خط قرمز ، علیزاده یادآور شد: تا جاییکه شرع به ما اجازه می دهد فضا برای خدمت رسانی به مردم لشت نشا فراهم است.
وی با بیان اینکه حق موقوفه را نمی توان به مردم بخشید، گفت: در شهریور سال گذشته از سوی نماینده ولی فقیه در سازمان تخفیفات و تسهیلاتی بسیار خوبی برای مردم لشت نشا درنظر گرفته شد که بعضی از مردم این شریاط استثنایی استفاده کردند.
مدیرکل اوقاف گیلان اذعان داشت: راهی برای خارج کردن لشت نشا از وقفیت وجود ندارد چرا که این حکم قانون و شرع است.
این مقام مسئول گفت: اگر مستندات موقوفه بودن لشت نشا قوی، محکم و شرعی و قانونی نبود، خود سازمان اوقاف پیشقدم خروج این منطقه از وقفیت بود چون اوقاف وظیفه ندارد اموال و املاک دیگران را به عنوان موقوفه محسوب و عواید آن را هزینه کند.
وی اظهار داشت: بسیاری از اماکن و مناطق را ما معتقدیم موقوفه است اما چون قانون، به عنوان فصل الخطاب، مخالف رای ما حکم داده تابع قانون هستیم.
علیزاده افزود: اظهارات حضرتعالی که خوب منعکس نشد باعث امیداواری بعضی به موقوفه نبودن لشت نشا شده و سبب می شود حقوق موقوفه ادا نشده و لشت نشا پیشرفت نکند.
در مسئله موقوفه بودن لشت نشا فراتر از قانون نظری ندارم
آیت‌الله سیدعلی حسینی اشکوری، نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری نیز پس از استماع سخنان مدیرکل اوقاف گیلان اعلام کرد: من آمادگی همکاری با اداره اوقاف گیلان را دارم، تداخل در امور اوقاف نمی کنم بلکه تلاشم بر حمایت از اوقاف است.
وی اظهار داشت: اینکه نیت موقوفه لشت نشا تامین هزینه درمانگاه شهر است بسیار خوب است.
نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد: این نیت، موضوعات مربوط به موقوفه بودن لشت نشا و تسهیلات و مشوق هایی که از سوی سازمان اوقاف برای مردم این شهر در نظر گرفته شده را به اطلاع مردم برسانید.
وی ادامه داد: کمک 200 میلیونی سال گذشته از محل درامد موقوفات لشت نشا به درمانگاه باید به مردم گفته شود.
آیت الله حسینی اشکوری گفت: در مسئله موقوفه بودن لشت نشا تابع قانون هستم و فراتر از قانون نظری ندارم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *