کد خبر: 2709
تاریخ انتشار: 24/مهر/1397 - ساعت : ۱۴:۲۰

دیدار فرماندار فومن با مدیر کل بنیاد مسکن گیلان در خصوص خسارات سیل اخیر

دیدار فرماندار فومن با مدیر کل بنیاد مسکن گیلان در خصوص خسارات سیل اخیر

به گزارش خط قرمز:
فرماندار شهرستان فومن با مهندس اکبرزاده مدیرکل بنیاد مسکن استان گیلان در محل دفتر فرمانداری شهرستان دیدار کرد.

قاسم نژاد در این نشست با اشاره به وارد آمدن بیشترین خسارت به شهرستان فومن در بخش راه ها، پل ها و ابنیه در قیاس با سایر شهرستان های استان، به حجم وسیع ویرانی ها و خسارات ناشی از سیل و لزوم مدیریت صحیح و هدفمند آن پرداخت.

وی اشاره کرد که مهم ترین دلایل سیل اخیر، حجم بالای بارش و آب رودخانه ها، شیب تند مسیر رودخانه ها و همچنین عدم ساماندهی رودخانه ها در سنوات گذشته بوده است.

فرماندار، مسدود شدن مسیرهای تردد و تخریب پل ها را بزرگ ترین معضل پس از بحران در کنار تخریب حاشیه رودخانه ها، از جمله مشکلات اساسی شهرستان اعلام کرد.

وی افزود با استفاده از ظرفیت تمام بخش ها، در حال حاضر ۲ دستگاه بولدوزر، ۴ دستگاه بیل مکانیکی و ۲ دستگاه لودر در سطح شهرستان مشغول رفع خسارات و پاکسازی هستند.

قاسم نژاد در ادامه، با اشاره به دعوت از اعضای شورای تامین شهرستان برای مشاهده مناطق آسیب دیده، به همکاری میان دستگاه ها و مسئولین برای تسریع در خدمت رسانی به مردم خبر داد.

به گفته فرماندار فومن، با استفاده از ظرفیت بخش خصوصی در کنار بخش دولتی و با قانونمند کردن همکاری تهاتری با فعالان بخش خصوصی، کار با سرعت بیشتری انجام خواهد شد.

مدیرکل بنیاد مسکن نیز با اعلام اینکه دولت در صدد تشویق مردم به خروج از بستر و حریم رودخانه ها با اعطای مبلغ ۱۰ میلیون تومان بلاعوض برای خرید منزل و اعطای وام ۴۰ میلیون تومانی است، به لزوم خارج کردن مردم و توقف ساخت و سازها در بستر و حریم رودخانه ها پرداخت.

در ادامه، مدیرکل بنیاد مسکن و مهندس رضایی معاون فرماندار فومن از روستاهای سید سرا و کمال محله بازدید میدانی کردند و مشکلات آنان را از نزدیک مشاهده کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *