کد خبر: 9402
تاریخ انتشار: 23/دی/1397 - ساعت : ۱۷:۰۲

دیدار رییس پارک علم و فناوری گیلان با نماینده محترم مردم شریف آستارا در مجلس شورای اسلامی

دیدار رییس پارک علم و فناوری گیلان با نماینده محترم مردم شریف آستارا در مجلس شورای اسلامی

به گزارش خط قرمز – روز پنجشنبه ۲۰ دیماه، جلسه ای با حضور ولی داداشی نماینده مردم شریف آستارا در مجلس شورای اسلامی، علی باستی رییس محترم پارک علم و فناوری گیلان، به همراه معاون پشتیبانی و خانم پورمرادی مسئول راه اندازی مرکز رشد آستارا و با همراهی تعدادی از اعضای دفتر نماینده آستارا در دفتر نماینده شهرستان مرزی بندر آستارا برگزار شد.

در این جلسه پس از تبین رسالت و برنامه های پارک علم و فناوری گیلان توسط باستی و تاکید ایشان به توجه ویژه پارک به مرکز رشد آستارا، خانم پورمرادی مسئول راه اندازی مرکز رشد آستارا گزارشی از عملکرد شش ماهه و اهم اقدامات انجام شده در راستای اخذ مجوز راه اندازی این مرکز و بهبود اکوسیستم استارت آپی شهرستان با هدف شکوفایی استعدادهای منطقه و راه اندازی کسب و کارهای فناورانه ارائه نمود.

نماینده مردم شریف آستارا در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست از پارک علم و فناوری و مشخصا مرکز رشد آستارا و سرکار خانم پورمرادی قدردانی و آمادگی هرگونه مساعدت برای نقش آفرینی بیشتر را مورد تاکید قرارداد.

در ادامه جلسه مذاکرات اولیه در راستای ضرورت توسعه مبتنی بر علم و فناوری و ارتقا فعالیت ها در ابعاد کمی و کیفی و ظرفیت های منحصر بفرد و رقابتی شهرستان آستارا مورد تاکید قرار گرفت و مقرر شد تمهیدات توسعه همکاری های فناورانه برون مرزی در قالب همکاری مشترک با پارک علم و فناوری باکو در آذربایجان فراهم شود، هدایت علاقه مندان و ایده پردازان شهرستان از سوی دفتر نماینده محترم جهت بهره مندی از فرصت های حمایتی و همکاری در هدایت فعالیت های اقتصادری منطقه در الگو های نوین از جمله توافقات این نشست بود.

در ادامه حضور ریاست پارک علم و فناوری و هیات همراه در شهرستان مرزی آستارا جلسه ای با یونس رنجکش فرماندار شهرستان آستارا در محل فرمانداری برگزار شد.

در این جلسه پس از گزارش اقدامات انجام شده و نحوه تعامل مرکز رشد با فعالان زیست بوم کسب و کار منطقه و گزارش رویدادهای برگزار شده، فرماندار آستارا ضمن قدردانی از اقدامات انجام شده، موضوع مساعدت در توسعه فضای کالبدی مرکز رشد آستارا و معرفی فعالان اقتصادی و سرمایه گذاران برای حمایت و تجاری سازی فناوری ها به این مرکز و مداخله در گسترش همکاری های برون مرزی را مورد تاکید قرارداد و نقش آفرینی بیشتر مرکز رشد بر توسعه شهرستان را خواستار گردید. خط قرمز خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *