کد خبر: 6123
تاریخ انتشار: 10/آذر/1397 - ساعت : ۲۲:۲۹

دکتر پارسی خبرداد : افزایش سه و نیم برابری مستمری ماهانه مددجویان بهزیستی گیلان

دکتر پارسی خبرداد : افزایش سه و نیم برابری مستمری ماهانه مددجویان بهزیستی گیلان

دکتر محمدرضا پارسی گفت : مستمری ماهانه مددجویان بهزیستی استان اعم از معلولان و آسیب دیدگان اجتماعی سه و نیم برابر شده و نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.

مدیرکل بهزیستی گیلان همزمان روز جهانی معلولان  در نشست خبری با اصحاب رسانه های گیلان با بیان اینکه اکنون 25 هزار و 800 نفر از بهزیستی استان مستمری دریافت می کنند، گفت: هدف‍گذاری دولت در قانون جامع حمایت از معلولان، بر معلولیت شدید و خیلی شدید است.

وی افزود :مستمری ماهانه به مددجویان بهزیستی استان اعم از معلولان و آسیب دیدگان اجتماعی سه و نیم برابر شده و نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.

به گزارش خط قرمز ، محمدرضا پارسی تصریح کرد : 42 هزار معلول تحت پوشش بهزیستی استان گیلان هستند که سال گذشته، 11 هزار معلول و ۶ هزار آسیب‌دیده اجتماعی از سازمان مستمری دریافت می‌کردند.

مدیرکل بهزیستی گیلان اظهار کرد: ماهانه ۲ میلیارد و ۸۵ میلیون تومان مستمری به معلولان تحت پوشش استان پرداخت می‌شود.

مدیرکل بهزیستی گیلان با اشاره به قانون جامع حمایت از معلولان اظهار داشت: دولت در این قانون ، هدفگذاری را بر معلولان شدید و خیلی شدید قرار داده که در این راستا اکثریت تحت پوشش قرار گرفتند.
وی در ادامه با اشاره به افزایش آمار مربوط به معلولان ضایعه نخاعی برای دریافت حق پرستاری خاطر نشان کرد: آمار این معلولان نیز از 970 نفر به یک هزار و 15 نفر رسید که میانگین ماهانه 200 هزار تومان بابت حق پرستاری به هر نفر از آنها پرداخت می شود و همزمان نیز این معلولان بابت خرید وسایل بهداشتی ماهانه 100 هزار تومان دریافت می کنند.

پارسی با اشاره به فعالیت 38 مرکز شبانه روزی و 29 مرکز روزانه نگهداری معلولان در استان تصریح کرد: ماهانه یک میلیارد و 322 میلیون تومان به مراکز شبانه روزی و 336 میلیون و 400 هزار تومان به مراکز روزانه پرداخت می شود.

راه اندازی مرکز برای بانوان کم توان ذهنی ماسال

وی به راه‌اندازی یک مرکز برای بانوان کم‌توان ذهنی در ماسال اشاره و اضافه کرد: به پیشنهاد نماینده مردم شهرستان صومعه سرا در مجلس درصددیم یک سوله ورزشی آسایشگاه غرب گیلان راه‌اندازی کنیم.

مدیرکل بهزیستی گیلان گفت: همزمان برای بهره برداری از فاز جدید ساختمان سالمندان رشت یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان بلاعوض به آسایشگاه معلولان و سالمندان رشت پرداخت شد.

وی با اشاره به افزایش آمار معلولان تحت پوشش بهزیستی گیلان برای دریافت مستمری تصریح کرد: این که تعداد مستمری بگیران بهزیستی استان نسبت به کل افراد تحت پوشش کمتر است، یکی از دغدغه های این مجموعه بود که برای افزایش این آمار اقدام شد.

وی با بیان این که در زمان حاضر، 42 هزار معلول تحت پوشش بهزیستی استان گیلان هستند، خاطر نشان کرد: تا سال گذشته، 11 هزار معلول مستمری دریافت می کردند که با افزایش آمار تعداد معلولان مستمری بگیر اکنون به 25 هزار و 800 نفر رسیده است.

مدیرکل بهزیستی استان گیلان با اشاره به در اختیار قرار دادن یک قطعه زمین در شهرستان لاهیجان برای کانون سندروم داون با موافقت سازمان بیان داشت: همزمان برای بهره برداری از ساختمان جدید الاحداث در سالمندان نیز یک میلیاد و 300 میلیون تومان به آسایشگاه معلولان و سالمندان رشت کمک بلاعوض انجام داده ایم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *