کد خبر: 64329
تاریخ انتشار: 15/بهمن/1402 - ساعت : ۱۸:۲۹

دکتر نوبخت در رشت : برای دفاع از کیان مجلس حزب اعتدال و توسعه وارد انتخابات شد

دکتر نوبخت در رشت : برای دفاع از کیان مجلس حزب اعتدال و توسعه وارد انتخابات شد

دکتر محمد باقر نوبخت دبیرکل حزب اعتدال و توسعه در رشت گفت : برای دفاع از کیان مجلس حزب اعتدال و توسعه وارد انتخابات شد و کاندیداتوری بنده در انتخابات مجلس به تصمیم حزب اعتدال و توسعه صورت گرفت.

به گزارش خط قرمز _ نشست خبری دکتر محمدباقر نوبخت، معاون سابق رئیس جمهور و نماینده چهار دوره مردم رشت در مجلس شورای اسلامی، صبح امروز با خبرنگاران و اصحاب رسانه در رشت برگزار شد.

وضع موجود امروز وضع مطلوبی نیست

وضع موجود امروز وضع مطلوبی نیست و نارضایتی در جامعه محسوس است و گاهی این نارضایتی به صورت اعتراض در خیابان سرریز می‌شود. بنابراین وظیفه بر این است که این کاستی ها مرتفع شود و باید کارهای اساسی کرد.

نوبخت افزود: ما اگر منفعل باشیم و کاری نکنیم اتفاقی خواهد افتاد؟ باید از ساز و کار مدنی برای بهبود شرایط اقدام کرد و یکی از این ساز و کارها، انتخابات مجلس است.

نوبخت با اشاره به جایگاه مجلس گفت: در نظام سیاسی ما، مجلس جایگاه رفیعی دارد مجلس میتواند رئیس جمهور را عزل کند و برای انتخاب وزرا باید از مجلس مجوز گرفته شود.

نوبخت افزود: مشارکت مردم یکی از مولفه های قدرت و امنیت ملی ما است و ما در شرایطی قرار داریم که تعارض منافع ما با کشورهای دیگر حتی ممکن است به اقدامات نظامی منتهی شود، بنابراین مشارکت و حضور مردم صحنه حائز اهمیت است.

دکتر نوبخت در خصوص اعلام لیست این حزب در رشت و گیلان گفت: تا ۱۹ بهمن ماه فرصت بررسی صلاحیت داوطلبان وجود دارد و با توجه به اینکه تاکنون تاییدصلاحیت آقای جعفرزاده، دبیر حزب اعتدال و توسعه گیلان اعلام نشده است، ما امیدواریم که شورای محترم نگهبان در نظر خود تجدیدنظر کند و پس از آن انشالله ما با مشورت و تفکر جمعی، در این خصوص تصمیم گیری خواهیم کرد.

دبیرکل حزب اعتدال و توسعه گفت: باید فضا برای اینکه تمام جریانات فکری حضور پیدا کنند فراهم شود. متاسفانه نقص هایی در مجلس وجود دارد؛ زمانی که بحث نظارت مجلس مغفول بماند، می‌بینیم که در ماجراهایی مثل فساد چای دبش واکنشی و اقدامی از سمت مجلس صورت نمی‌گیرد. مشکل بعدی این است که در حالی که مجلس تنها نهاد قانون‌گذار در چارچوب قانون اساسی است اما متاسفانه برخی دستگاه های دیگر به موازات مجلس، قانون‌گذاری می‌کنند و باید جلویشان گرفته شود و مجلس باید از کیان خود دفاع کند.

نوبخت در خصوص تغییر حوزه انتخابیه خود از تهران به رشت گفت: طبق قانون باید تا ۱۹ بهمن ماه صبر کرد، با این حال من فرزند کوچک گیلان هستم و نمی‌توانم نسبت به آن بی‌تفاوت باشم.

نماینده چهار دوره مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه رشت افزود: من از این مردم برخاستم و مردم به من حیثیت دادند و هرچه دارم از مردم است و حال که کشور و مردم به تجربیات و سرمایه اجتماعی فرزند کوچک خود نیاز دارد، درست نیست که به دنبال عافیت طلبی باشم.

رویکرد حزب برای ورود در انتخابات ائتلاف است

دبیرکل حزب اعتدال و توسعه در خصوص احتمال ائتلاف با سایر احزاب گفت: با اصلاح طلبان و اصولگرایان معتدل، مذاکراتی صورت گرفته است اما باید تا ۱۹ بهمن و تاییدصلاحیت های نهایی صبر کرد.

دبیرکل حزب اعتدال و توسعه در ادامه به رویکرد این حزب در انتخابات اشاره کرد و گفت: رویکرد حزب برای ورود در انتخابات ائتلاف است و می‌توانیم با اصلاح‌طلبان و اصول‌گرایان معتدل هماهنگ شویم که مذاکراتی نیز در این رابطه انجام شده و منتظریم تا در موعد مقرر این ائتلاف ها را انجام شود و در این خصوص نیز اطلاع رسانی خواهد شد.

نوبخت به وضعیت این حزب در گیلان نیز اشاره و اظهار کرد: هم اینک وضعیت برخی از نامزدهای ما مشخص نشده که پس از اعلام نهایی تایید صلاحیت ها، لیست را اعلام می کنیم و امیداست که حزب ما بتواند به خوبی رسالت خود را انجام دهد.

وی افزود: یکی از سیاست‌های مهم این حزب، تعامل سازنده و برقراری روابط مطلوب با کشورهای دیگر در فضای مناسب است ضمن آنکه به حقوق شهروندی و آزادی‌های مدنی نیز احترام می گذاریم.

وی ادامه داد: هدف آن است که با تدبیر، درگیر جنگ نشویم و در دوره قبل نیز ارتباط با کشورها زیاد بود و خیلی از کشورها نیز درخواست برقراری ارتباط با ما را داشتند.

شرایط و شاخص‌های اخذ مالیات رعایت نمی شود

نوبخت با بیان اینکه ما فرزندان این نظام و ملتیم و به هیچ وجه دلبسته به کشورهای اروپایی و غربی نبوده ایم، اظهار کرد: در عین حال معتقد به رفع تحریم‌ها هستیم اما گاهی اوقات با حضور افراد غیرمتعارفی همچون ترامپ نمی توان به موفقیت دست یافت.

دبیرکل حزب اعتدال و توسعه، با تاکید بر اینکه در کل هیچگاه معتقد به وابستگی به کشورهای دیگر و تحقیر کشور خود نبوده و نیستیم، عنوان کرد: بیان کرد: متاسفانه در برهه کنونی مشکلات و مسائل مختلفی در جامعه مطرح و نارضایتی در جامعه محسوس است که امیدواریم این کاستی ها برطرف شود اما این امر نیاز به اقدامات اساسی دارد.

نوبخت در ادامه با اشاره به درآمدهای مالیاتی خاطرنشان کرد: مالیات یکی از درآمدهای مشروع همه دولتها در جهان است اما اخذ مالیات شرایط و شاخص‌هایی دارد که باید رعایت شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *