کد خبر: 65247
تاریخ انتشار: 27/فروردین/1403 - ساعت : ۱۷:۲۵

دکتر عبدالله حاتم زاده به عنوان عضو هیات اندیشه ورز استان منصوب شد.

دکتر عبدالله حاتم زاده به عنوان عضو هیات اندیشه ورز استان منصوب شد.

دکتر عبدالله حاتم زاده به عنوان عضو هیات اندیشه ورز ستاد علم و فناوری شورای عالی انقلاب فرهنگی در استان گیلان منصوب شد.

رجبعلی برزویی، دبیر ستاد علم و فناوری شورای عالی انقلاب فرهنگی، با صدور حکمی عبدالله حاتم زاده را به‌عنوان عضو هیات اندیشه ورز ستاد علم و فناوری شورای عالی انقلاب فرهنگی استان گیلان منصوب کرد.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری گیلان؛ متن حکم به شرح ذیل است:

” با صلوات بر محمد و آل محمد صل الله علیه و آله و سلم، شورای عالی انقلاب فرهنگی به عنوان قرارگاه علم و فرهنگ کشور در نظر دارد با توجه به تنوع مسائل و ویژگی های استان های مختلف از حداکثر ظرفیت نخبگانی و تصمیم سازی کشور بهره مند گردد.

در همین راستا، ستاد علم و فناوری شورای عالی انقلاب فرهنگی اقدام به ایجاد ” هیات های اندیشه ورز استانی” با هدف تمرکززدایی حکمرانی در حوزه های علم، آموزش عالی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان در دانشگاه مادر هر استان نموده است.

با عنایت به آیین نامه مربوطه و مراتب تعهد، تخصص ارزشمندتان، جنابعالی به مدت 4 سال به عنوان عضو هیات اندیشه ورز ستاد علم و فناوری شورای عالی انقلاب فرهنگی در استان گیلان منصوب می نمایم، انتظار می رود با بهره گیری لازم از توانمندی هایتان و حضور فعال در جلسات هیات و انجام امور محوله، در وهله اول برای استان متبوع و در نتهایت برای ارتقای جایگاه علم و فناوری کشور نقش موثری ایفا نمائید.”

لازم بذکر است: از جمله وظایف شورای عالی انقلاب فرهنگی، می‌توان در سه حوزه سیاست‌گذاری، تدوین ضوابط و نظارت تقسیم‌بندی نمود.

تهیه و تدوین سیاست‌ها و طرح‌های راهبردی کشور در زمینه‌های مختلف فرهنگی از جمله در حوزه‌های زنان، تبلیغات، اطلاع‌رسانی، چاپ و نشر، بیسوادی، دانشگاه‌ها، برقراری روابط علمی و پژوهشی و فرهنگی با سایر کشورها، همکاری حوزه و دانشگاه، فعالیت‌های دینی و معنوی، تهاجم فرهنگی و سایر حوزه‌های فرهنگی مربوطه از جمله وظایف سیاست‌گذاری این شورا محسوب می‌شود. همچنین تعیین ضوابط تأسیس مراکز علمی و آموزشی و نیز ضوابط گزینش مدیران و استادان و دانشجویان از جمله وظایف این شورا می‌باشد. بررسی و تحلیل شرایط فرهنگی ایران و جهان، بررسی الگوهای توسعه و پیامدهای فرهنگی آن، بررسی وضع فرهنگ و آموزش کشور و نیز نظارت بر اجرای مصوبات شورا از جمله وظایف نظارتی شورای عالی انقلاب فرهنگی می‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *