کد خبر: 64632
تاریخ انتشار: 3/اسفند/1402 - ساعت : ۰۰:۲۶

دکتر رامین مهمانپرست : به نفع هیچ شخصی از گردونه انتخابات رشت کنار نخواهم رفت

دکتر رامین مهمانپرست : به نفع هیچ شخصی از گردونه انتخابات رشت کنار نخواهم رفت

اختصاصی خط قرمز _ دکتر رامین مهمان پرست کاندیدای مجلس از حوزه انتخابی شهر رشت ، دیپلمات ، سیاست مدار و سخنگوی اسبق وزارت امورخارجه گفت : خود را پیروز انتخابات در رشت می بینم و به نفع هیچ شخصی و یا گروهی از گردونه انتخابات کنار نمی روم.

دکتر رامین مهمان پرست نودهی در نشست خبری با خبرنگاران شهر رشت با بیان اینکه در مقطع انتخابات رسانه‌ها می‌توانند تاثیر خوبی داشته باشند اظهار کرد: رسانه‌ها می‌توانند مردم را تشویق کنند که آگاهانه وارد انتخابات شوند و برای رشد شهر و استان خود فرد اصلح انتخاب نمایند .

وی افزود: رسانه‌ها درمقاطع دیگر نیزمی‌توانند به کشور کمک کنند، برای اداره بهتر کشور، بیان نقاط ضعف و ارائه راهکارها تا بتوان آینده بهتر و دورنمای بهتری را برای مردم ترسیم نمود.

این کاندید انتخابات مجلس در رشت که فارغ التحصیل دانشگاه صنعتی شریف تهران است، به پیشینه علمی و فعالیت‌های خود درسطح ملی اشاره کرد و گفت:  در سال ۵۸ با آموزش و پرورش کار معلمی را در غرب تهران آغاز کردم و مشغول به کار شدم و در سال ۶۱ کار مطبوعاتی خود را در روزنامه رسالت آغاز نمودم و در سال ۶۶ در نهضت‌های آزادی بخش وارد وزارت امور خارجه شدم.

وی دوران سخنگویی وزارت امور خارجه را بهترین دوران کاری خود اعلام کرد و گفت: در دوره سخنگویی توانستم با رسانه‌ها خانواده بزرگی را تشکیل دهم و با رسانه‌ها مسائل مختلف را صمیمانه و با اعتماد در میان گذاشتم تا به شکل گروهی از منافع کشورمان دفاع کنیم و خیلی پاسخ‌های خوبی از خبرنگاران گرفتم و یکی از قوی‌ترین دورانی بود که در کار رسانه‌ای و دیپلماسی عمومی تاثیرگذار بودیم.

دکتر مهمان پرست که دردولت روحانی به عنوان سفیر لهستان مسئولیت داشت  ، اظهار کرد: در دوران سفارت لهستان در مقطعی بودیم که اقتصاد دولتی ، لهستان را دچار مشکل کرده بود تجربیات بسیار خوبی دراین دوره بدست آمد که این تجربیات برای  رفع وضع موجود ما می‌تواند بسیار مفید باشد.

وی با تاکید برتاثیر استفاده از تجارب دیپلماتیک و حل مشکلات موجود در کشور اظهار کرد: ما باید از تجارب دیپلماتیک به خصوص دیپلماسی اقتصادی برای نجات وضعیت موجود کشور استفاده کنیم آنچه که مغفول مانده این است که در روابط خارجی طرح و برنامه منظم و روشنی نداریم و اهداف بلند مدت، میان مدت و کوتاه مدت تدوین نشده است.

وی تصریح کرد :باید طراحی استراتژیک داشته باشیم و بدانیم که با کشورهای مختلف دنیا درسه محور برنامه‌ریزی چگونه فعالیت داشته باشیم و در روابط خارجی حتماً باید منافع اقتصادی را دراولویت و محوریت برنامه‌ها قرار دهیم.

وی با بیان اینکه در روابط خارجی دیگردوست دائم و دشمن دائم نداریم افزود :هر کشوری که منافع ما را تامین کند از دوستان ما و هر کشوری که به منافع ما ضرر بزند جز دشمنان ما است.

دکتر مهمان پرست تاکید کرد: تجربیات با ارزشی که از نتیجه کار در کشورهای دیگرو حل مشکلات آنها کسب شده، مطابق با شرایط خودمان بهره ببریم.

وی درادامه به مشکلات و چالش‌های موجود شهر رشت اشاره کرد و گفت: محیط زیست ، پسماند زباله‌ها،  وضعیت ناجور رودخانه‌های زرجو و گوهرود ،ترافیک شهری و نبود زیر ساخت های مناسب از جمله مشکلات شهر رشت است همچنین کاهش قیمت برنج کشاورزان گیلانی و انبار شدن آنها در کارخانه‌ها از جمله مشکلات استان گیلان است که مردم گیلان و شهر رشت از این مشکلات رنج می برند .

وی با بیان اینکه در سال‌های اخیرودردوره‌های انتخابات افرادی آمدند و وعده‌هایی برای حل مشکلات به مردم داده‌اند ، افزود : با همه وعده هایی که برای حل مشکلات به مردم داده شده هنوزوجود مشکلات درچهره شهر رشت وجود دارد و مردم را می آزارد .

وی افزود: وجود رودخانه در وسط یک شهر می‌تواند جاذبه گردشگری، اشتغال و رونق فرهنگی و اقتصادی خوبی را برای هر شهر به وجود آورد در حالی که رودخانه‌های گوهررود و زرجوب به جای چنین شرایطی سیمای شهر رشت را زشت کرده و مردم از آن دوری می‌کنند.

بازی تکرای موجب عقب ماندگی رشت شده است

وی حضور درعرصه انتخابات را بسیار با اهمیت و حیاتی عنوان کرد و گفت: اگر بخواهیم بی‌تفاوت از موضوع انتخابات و حضور در پای صندوق‌های رای بگذریم همان مسائل سال‌های گذشته دوباره تکرار خواهد شد اگر مردم شرکت نکنند افرادی با منابع مالی نامعلوم و با روش‌های غیروجدانی فرادی را وارد مجلس می‌کنند ممکن است نمایندگانی داشته باشیم که نتوانند خواسته‌های مردم را در استان و شهر محقق سازند این نمایندگان اگر نماینده‌ای ضعیف باشد مدیران استان نیز ضعیف خواهد بود .

دکتر مهمان پرست به حضور در انتخابات و تشویق مردم برای شرکت در سرنوشت استان و شهر خود تاکید کرد و گفت :  اگر می‌خواهیم مشکلات شهر و استانمان درست شود باید در انتخابات مشارکت داشته باشیم باید با دقت انتخاب کنیم باید با دقت فکر کنیم و افرادی را انتخاب نماییم  که تخصص ،  تعهد و جایگاه اجتماعی و قوی داشته باشند. اگر برای شرکت در انتخابات بی‌تفاوت باشیم و در انتخابات به هر دلیلی شرکت نکنیم قهر کنیم و اجازه دهیم روند تکراری ادامه داشته باشد این بازی تکراری که سال‌ها موجب عقب ماندگی شهر و استانمان شده است ادامه خواهد داشت. بازی تکراری را باید با انتخاب درست مردم به پایان برسانیم.

وی با اشاره به گرایش‌های سیاسی کاندیداها در انتخابات مجلس اظهار کرد: اگر اصولگرایی پیروی از خط رهبری و آرمان های نظام باشد بنده شدیدا اصولگرا هستم در غیر اینصورت خود را اصولگرا و یا اصلاح طلب نمی دانم و اگر هم اصولگرا باشم تحول را نیز می‌پذیرم با شرایط کنونی که دنیا در حال تحول است باید به دنبال تغییر و اصلاح بود. اما به صراحت اعلام می‌کنم به نفع هیچ شخص و یا گروهی از گردونه انتخابات کنار نخواهم رفت و خود را پیروز انتخابات مجلس در شهر رشت می بینم .

سوابق اجرایی دکتر رامین مهمان پرست

• رئیس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه ای وزارت امور خارجه
• معاون مدیر کل مطبوعات ۱۳۸۳-۱۳۸۱
• نماینده وزارت امورخارجه در امور مدارس خارج از کشور ۱۳۸۱-۱۳۷۹
• مدیر کل هماهنگی‌های امور فرهنگی ۱۳۷۵-۱۳۷۳
• معاون مدیر کل هماهنگی‌های امور فرهنگی ۱۳۷۳-۱۳۷۰
• رئیس امور فرهنگی کشورهای عربی و آفریقایی ۱۳۷۰-۱۳۶۶
• سال ۱۳۶۶ به استخدام وزارت امورت خارجه
• سال ۷۰ معاون مدیرکل فرهنگ وزارت
• سال ۷۳ مدیر کل فرهنگی وزارت
• سال ۷۵ سفیر ایران در تایلند
• در سال ۷۹ نماینده وزیر خارجه در امور مدارس ایرانیان
• معاون مدیر کل اطلاعات مطبوعات
• سال ۸۳ سفیر ایران در قزاقستان
• سال ۸۸ تا سال ۹۲ در دوره دوم محمود احمدی نژاد سخنگوی وزارت امور خارجه و دستیار ویژه وزیر

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *