کد خبر: 23607
تاریخ انتشار: 23/مرداد/1398 - ساعت : 12:37

دکتر حسین نحوی نژاد :هدف از حضور سفیران فرهنگی شناساندن فرهنگ بهزیستی به عموم جامعه است

دکتر حسین نحوی نژاد :هدف از حضور سفیران فرهنگی شناساندن فرهنگ بهزیستی به عموم جامعه است

نشست هم اندیشی سفیران فرهنگی بهزیستی گیلان با حضور دکتر حسین نحوی نژاد و جمعی از هنرمندان و پیشکسوتان عرصه تئاتر ،موسیقی ،شعر و ادب، اهالی قلم و رسانه، طلاب و تنی چند از معاونین و کارشناسان ستادی عصر امروز در دفتر مدیریت اداره کل بهزیستی گیلان برگزار گردید .


به گزارش خط قرمز در این نشست معاونین ستادی ضمن بیان نقطه نظرات خویش در حوزه تخصصی ضمن تقدیر از حضور ارزشمند نخبگان برتر گیلان به جهت همراهی صمیمانه برای اعتلای اهداف سازمان بهزیستی عنوان کردند؛ حضور پررنگ سفیران فرهنگی در بیشتر زمینه‌ها منجمله هنری بر پایی دوره های آموزشی و کارگاهی ، شرکت در سمینار ها و جشنواره های بهزیستی،  بازدید از مراکز توانبخشی و کمپ ها بسیار کمک کننده خواهد بود و مشارکت سفیران فرهنگی در واقع به عنوان پیام آوران بهزیستی در بین آحاد مردم بسیار حائز اهمیت بوده و سبب تقویت مسئولیت اجتماعی دربین مردم می گردد. در واقع سفیران فرهنگی زبان گویای بهزیستی بوده و شنیدن مشکلات موجود از جانب این افراد که از جمله ی معتمدین  مردم هستند ، بسیار اثرگذار تر خواهد بود .در بحث نگهداری کودکان در خانه های شبانه روزی نیز سهم سفیران فرهنگی در فرهنگ سازی عمومی برای نگهداری کودکان بی سرپرست در خانواده‌ها و حمایت هر چه بیشتر مردم به جهت رفع خلاء عاطفی کودکان بسیار مفید و اساسی است.
 دکتر نحوی نژاد در تکمیل سخنان معاونین خود افزود: سفیران فرهنگی الگوهای بسیار مناسبی برای اجتماع امروز بوده و حضورشان در کنار اجرای طرح ها و پروژه های مشارکتی بسیار مهم است چرا که بسیاری از مردم هنوز درک و شناخت درستی از بهزیستی نداشته و فعالیت‌های تخصصی آن را به خوبی نمی‌شناسند. وی در ادامه افزود هدف از حضور سفیران فرهنگی جذب مشارکت‌های مردمی نیست بلکه شناساندن فرهنگ بهزیستی به عموم جامعه است. اگر مردم درک درستی است فعالیت‌های بهزیستی داشته باشند و به حوزه‌های تخصصی آن اشراف پیدا کنند خودبه‌خود به گسترش فرهنگ نوع دوستی و ایثار راغب تر خواهند بود. امروزه حلقه مفقوده زندگی  متمدن ما با وجود تمام آسیب‌های اجتماعی اش در واقع گم شدن هویت هاست.  باورها و نگرش ها و فرهنگ ها کمرنگ تر شده است و ما بر آنیم تا با کمک سفیران فرهنگی در زمینه رفع این حلقه مفقوده اقدام نماییم.‌

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *