کد خبر: 5955
تاریخ انتشار: 7/آذر/1397 - ساعت : ۱۶:۱۹

دستگیری شکارچیان متخلف غیر بومی در شهرستان رشت

دستگیری شکارچیان متخلف غیر بومی در شهرستان رشت

به گزارش خط قرمز دو شکارچی متخلف که از استان مازندران برای شکار وارد شهرستان رشت شده بودند در عملیات ویژه کمین و گشت و کنترل بازداشت شدند.
ساسان اکبری پور فرمانده یگان حفاظت محیط زیست گیلان با اعلام این خبر به روابط عمومی حفاظت محیط زیست گیلان گفت: از متخلفین که در استخرها و آب بندان های حوزه ی تحت مدیریت شهرستان رشت اقدام به شکار می کردند، لاشه ی 44 قطعه پرنده آبزی از نوع باکلان کشف و ضبط شد. اکبری پور افزود در این عملیات که با همکاری مامورین پاسگاه محیط بانی سراوان رشت و اداره یگان حفاظت اداره کل انجام شد دو قبضه اسلحه شکاری و ادوات مربوط به شکار نیز کشف و توقیف شد. فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان گفت با هوشیاری مامورین یگان و نوسازی و تجهیز ناوگان موتوری استان، قطعا دیگر گیلان محل امنی برای شکارچیان متخلف غیر بومی و کسانی که بخواهند به هر دلیلی اقدام به شکار غیر مجاز نمایند، نخواهد بود. وی در خصوص میزان جریمه در نظر گرفته شده برای دو متخلف شکار غیر مجاز باکلان گفت برای این دو نفر در صورت محکومیت، جریمه ای در حدود 90 میلیون ریال در انتظار خواهد بود. اکبری پور گفت با شروع صدور پروانه شکار در سطح استان، پایش های فراگیر بازار های محلی به منظور جلوگیری از خرید و فروش گونه های حمایت شده به صورت شبانه روزی در دستور کار مامورین یگان حفاظت محیط زیست استان قرار دارد.
به گزارش خط قرمز فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان گفت با فرا رسیدن فصل مهاجرت آزاد ماهیان به رودخانه های استان، هرگونه صید ماهی آزاد خال قرمز اکیدا ممنوع می باشد و در صورت مشاهده برخورد قانونی انجام خواهد شد و متخلفین باید در نظر داشته باشند که در صورت محکومیت قضایی جریمه 100 میلیون ریالی به ازای هر قطعه ماهی آزاد خال قرمز صید شده در انتظار آنها خواهد بود. خط قرمز خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *