کد خبر: 8277
تاریخ انتشار: 8/دی/1397 - ساعت : ۰۸:۴۳

دستگیری باند سارقان مسلح در فومن

دستگیری باند سارقان مسلح در فومن

رئیس پلیس آگاهی استان گیلان از دستگیری باند 5 نفره سارقان مسلح، كشف مقادیری سلاح و مهمات در شهرستان فومن خبر داد.

به گزارش خط قرمز ، سرهنگ رحیم شعبانی با اعلام این خبر گفت: در پی اعلام مركز فوریت‌های پلیسی 110 مبنی بر وقوع سرقت مسلحانه یک دستگاه خودرو پژو 405 در پوشش ماموران قلابی در جاده فومن به شفت، بلافاصله عوامل پلیس آگاهی برای بررسی موضوع به محل مورد نظر اعزام شدند.

وی افزود: با حضور ماموران در محل حادثه و انجام تحقیقات از مالباخته، مشخص شد كه شاكی با یک دستگاه خودرو پژو 405 در محور فومن به شفت در حال تردد بوده كه 4 نفر با یک دستگاه خودرو سمند وی را متوقف كردند.

رئیس پلیس آگاهی تصریح كرد: بنابر اظهارات شاكی 2 نفر از متهمان كه با لباس پلیس و سلاح نظامی بودند به سمت خودرو وی آمده و او را به بهانه اینكه باید به مرجع انتظامی مراجعه كند از خودرو پیاده و پس از سرقت خودرو از محل متواری می‌شوند.

سرهنگ شعبانی با اشاره به اینكه ماموران آگاهی با استفاده از اظهارات شاكی و انجام اقدامات اطلاعاتی و شگرد‌های پلیسی نشانه‌هایی از حضور متهمان در یكی از روستاهای اطراف فومن پیدا كردند، بیان کرد: ماموران برای شناسایی محل دقیق اختفاء متهمان به موقعیت‌های احتمالی مورد نظر اعزام شدند.

رئیس پلیس آگاهی استان تصریح كرد: سرانجام ماموران پلیس آگاهی پس از حضور در محل با انجام تحقیقات نامحسوس، مخفیگاه متهمان را شناسایی و از حضور متهمان در آنجا مطمئن شدند  با هماهنگی مقام قضائی تمامی اعضاء این باند 5 نفره را در یک عملیات دستگیر کردند.

وی گفت: در بازرسی از مخفیگاه متهمان، مقادیری سلاح و مهمات، البسه نظامی، 2 قطعه كارت شناسایی جعلی، یک دستگاه خودرو پژو 405 سرقتی با پلاک دولتی، دیلم، قیچی قفل بر و سوزن مخصوص باز كردن گاو صندوق كشف شد.

این مقام انتظامی با اشاره به اینكه متهمان در بررسی فنی پلیس به بزه انتسابی خود اعتراف كردند، خاطرنشان کرد: همه متهمان دستگیر شده دارای سابقه كیفری بودند و یكی از آنها نیز به جرم ارتكاب قتل عمد تحت تعقیب بوده است.

رئیس پلیس آگاهی استان گیلان در خاتمه ضمن تاكید بر عظم جدی نیروی انتظامی در برخورد با برهم‌زنندگان نظم و آسایش مردم با هشدار به اراذل و اوباش و كسانی كه با ایجاد ناامنی به دنبال دستیابی به اهداف شومشان هستند، گفت: تحقیقات از متهمان ادامه دارد و نتایج تكمیلی به اطلاع شهروندان خواهد رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *