کد خبر: 10660
تاریخ انتشار: 8/بهمن/1397 - ساعت : ۲۰:۲۷

در ۱۰ ماهه سال جاری محقق شد؛ پرداخت ۱۷۴۱ فقره کمک‌هزینه جهیزیه و ازدواج به مددجویان گیلانی

در ۱۰ ماهه سال جاری محقق شد؛ پرداخت ۱۷۴۱ فقره کمک‌هزینه جهیزیه و ازدواج به مددجویان گیلانی

نوعروسان تحت حمایت هزار و ۷۴۱ فقره کمک‌هزینه جهیزیه و ازدواج به مددجویان تحت حمایت کمیته امداد گیلان پرداخت شد.
به گزارش خط قرمز ، عباس فلاحتی، معاون حمایت و سلامت کمیته امداد استان گیلان بابیان اینکه کمک به ازدواج آسان جوانان تحت حمایت یکی از برنامه‌های مهم این نهاد است گفت: طرح «کوثر» یکی از طرح‌های موفق این نهاد است که باهدف تهیه لوازم ضروری زندگی برای نوعروسان تحت حمایت با کمک خیران اجرا می‌شود.

وی بابیان اینکه بسیاری از جوانان به دلیل نداشتن شغل و مسکن مناسب از ازدواج بازمی‌مانند افزود: خانواده‌های تحت حمایت کمیته امداد مایل به ازدواج فرزندانشان هستند اما به دلیل مشکلات مالی و یا نداشتن شرایط مناسب اسکان برای جوانان این امر محقق نمی‌شود که می‌توان از آن به‌عنوان یک مشکل اساسی و مانع مهم در ازدواج جوانان نیازمند نام برد.

فلاحتی از پرداخت هزار و ۷۴۱ فقره کمک‌هزینه جهیزیه و ازدواج به مددجویان گیلانی در ۱۰ ماهه سال جاری خبر داد و گفت: ۷۰۸ نوعروس و ۳۸۳ نو داماد و همچنین ۱۳۵ نفر ازدواج مجدد جمعاً هزار و ۲۲۸ نفر از کمک‌هزینه جهیزیه و ازدواج بهره‌مند شده‌اند.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد گیلان با اشاره به پرداخت کمک‌هزینه جهیزیه و ازدواج به جوانان تحت حمایت مناطق محروم خاطرنشان کرد: ۳۵۰ نوعروس، ۱۴۹ نو داماد و ۱۴ ازدواج مجدد جمعاً ۵۱۳ نفر در مناطق محروم کمک‌هزینه جهیزیه و ازدواج دریافت کرده‌اند.

وی سرانه کمک‌هزینه خرید جهیزیه برای هریک از نوعروسان تحت حمایت را دو میلیون و ۵۰۰ هزار تومان الی پنج میلیون تومان اعلام کرد و ادامه داد: هدیه ازدواج پسران تحت حمایت هم یک‌میلیون و ۵۰۰ هزار تومان الی سه میلیون تومان است.

فلاحتی به نقش خیران در کمک به ازدواج جوانان اشاره کرد و گفت: خیران با مشارکت هر چه بیشتر می‌توانند یاریگر کمیته امداد باشند زیرا بسیاری از نوعروسان نیازمند با تکمیل چند قلم از وسایل ضروری زندگی، می‌توانند راهی خانه بخت شوند که امید است نیکوکاران همچون سنوات گذشته یاری‌رسان آن‌ها باشند.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد گیلان ارائه خدمات مشاوره و راهنمایی به زوج‌های جوان قبل از عقد و ازدواج را از دیگر اقدامات کمیته امداد برشمرد و افزود: مشاوره شامل آشنایی با اصول و مهارت‌های زندگی مشترک، افزایش دانش قانونی و حقوقی زوج‌ها، مدیریت اقتصاد خانواده و شناخت احکام اولیه خانواده به زوج‌های جوان است.

فلاحتی بابیان اینکه در حال حاضر ۱۸۰ نوعروس در نوبت دریافت کمک‌هزینه خرید جهیزیه قرار دارند، گفت: این نوعروسان پس از دریافت مشاوره و راهنمایی و شرکت در کلاس‌های آموزشی، کمک‌هزینه خرید جهیزیه دریافت می‌کنند.

شایسته ذکر است در سال جاری دو هزار و ۳۸۲ فقره کمک‌هزینه خرید جهیزیه و ازدواج بااعتبار شش میلیارد و ۱۶۰ میلیون تومان برای جوانان تحت حمایت کمیته امداد گیلان در نظر گرفته‌شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *