کد خبر: 6929
تاریخ انتشار: 20/آذر/1397 - ساعت : ۱۲:۲۵

در بازدید معاون وزارت بهداشت مطرح شد؛ بهبود فضای فیزیکی مرکز خدمات جامع سلامت رشت در اولویت قرار گرفت

در بازدید معاون وزارت بهداشت مطرح شد؛ بهبود فضای فیزیکی مرکز خدمات جامع سلامت رشت در اولویت قرار گرفت

معاون بهداشتی وزارت بهداشت طی بازدیدی از مرکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی شماره 13 رشت، بهبود فضای فیزیکی مرکز مذکور را با توجه به فرسوده بودن زیر ساخت ها ی آن، مورد تاکید قرار داد.

به گزارش خط قرمز ، علی رضا رئیسی معاون بهداشتی وزارت بهداشت ضمن حضور در مرکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی شماره 13 رشت (مرکز سید الشهدا)، ضمن بررسی مراقبت‌های بهداشتی ارایه شده در مرکز، روند ارایه خدمات رایگان سلامت را با حضور صاحبان فرایند مورد بررسی قرار داد.

وی بهبود فضای فیزیکی مرکز مذکور را با توجه به فرسوده بودن زیر ساخت‌های این مرکز، مورد تاکید قرار داد و تسریع در ارتقای فضای فیزیکی موجود را در کوتاهترین زمان ممکن، خواستار شد.

معاون بهداشتی وزارت بهداشت در ادامه نحوه ارایه مراقبت‌های بهداشتی را ارزیابی و بر ارایه خدمات موثر به مادران باردار، نوزادان و ارتقای خدمات بهداشت روان به شهروندان و  توسعه مراقبت ها به منظور کنترل عوامل بیماری زا مانند؛ فشارخون و دیابت تاکید کرد.

 رئیسی در پایان ضمن بازدید از چگونگی شکل گیری واحدهای مرکز، طی گفت و گویی با کارشناسان مرکز خدمات جامع سلامت شهری روستایی شماره 13 از نزدیک با مسایل و مشکلات آنها آشنا شد.

لازم به ذکر است، جمعیت کل مرکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی شماره 13 رشت 29 هزار و نهصد و هفتاد و چهار نفر و تعداد جمعیت روستایی این مرکز 9 هزار و ششصد و هفتاد نفر است. این مرکز دارای یک پایگاه شهری، پنچ خانه بهداشت و سه پزشک ( 2 پزشک خانواده و یک پزشک شهری ) و 43 نفر پرسنل است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *