کد خبر: 11819
تاریخ انتشار: 22/بهمن/1397 - ساعت : ۱۶:۲۲

حجت الاسلام راشد نوری: نفوذ انقلاب اسلامی نهضت مقاومت را کشورهای مسلمان منطقه بوجود آورد

حجت الاسلام راشد نوری: نفوذ انقلاب اسلامی نهضت مقاومت را کشورهای مسلمان منطقه بوجود آورد

به گزارش خط قرمز ،حجت الاسلام محمدمهدی راشد نوری امام جمعه صومعه سرا در مراسم راهپیمایی ۲۲بهمن در صومعه سرا، اظهار کرد: امروز روزی پرخاطره ، فراموش نشدنی و تاریخی برای ملت بزرگ،فهیم، صبور، مقاوم و همیشه حاضر در صحنه است.
وی با بیان اینکه امروز روز رهایی ملت بزرگ ایران از ظلم طاغوتی ۲۵۰۰ساله است،افزود:امروز در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی مردم همیشه در صحنه از زن و مرد، پیر و جوان،کودک و بزرگ در این روز سرد و بارانی در سراسر کشور،استان ولایتمدار گیلان و در شهرستان مومن پرور صومعه سرا با همان روحیه سال ۵۷ در صحنه حضور پیدا کرده اند.
حجت الاسلام راشد نوری با بیان اینکه امروز پس از ۴۰سال حضور مردم در هوای سرد و بارانی پرانگیزه تر، قوی تر، مصمم تر و وسیع تر از سالهای گذشته است،خاطرنشان کرد:این حضور گسترده نشان از اصرار و پافشاری مردم بر آرمانهای انقلاب اسلامی است؛امروز این حضور گسترده، مستحکم و با اراده مردم در خیابان های شهرهای مختلف کشور جمهوری اسلامی به جهانیان نشان داده است که این ملت علی رغم همه فشارها،تهدیدهای آمریکا و استکبار بر سر آرمانهای خود ایستاده اند و ذره ای از راه و مسیری که در پیش گرفته اند نه پشیمان شده اند، نه عقب نشینی و نه بازگشت خواهند کرد.
وی به نقش و تاثیرگذاری انقلاب اسلامی در بیداری ملت های مسلمان، ملت های مستضعف اشاره کرد و گفت:امروز ملت بزرگ ما با اطمینان و اعتقاد کامل نسبت به درستی راه و انقلایشان، در سرتاسر دنیا در کشورهای اسلامی منطقه آنگونه که امامشان پیش بینی کرد انقلابشان صدور پیدا کرده است.
امام جمعه صومعه سرا ادامه داد: نفوذ و تاثیرگذاری انقلاب در میان جوان های مسلمان کشورهای منطقه، نهضت مقاومت را بوجود آورده است.امروز دهها نهضت مقاومت در کشورهای اسلامی منطقه نظیر فاطمیون،حیدریون و …از جوانان مسلمان منطقه بوجود آورده اند.
امام جمعه صومعه سرا با بیان اینکه حضور گسترده و خیره کننده مردم در راهپیمایی ۲۲بهمن صحنه عظیم نمایش اقتدار، توانمندی و وفاداری مردم به آرمانها و اهداف والای امام،شهدا و شکوه و عزت و سربلندی نظام مقدس جمهوری اسلامی است،تصریح کرد:حضور پرشور و با نشاط و با اعتماد بنفس ملت در این راهپیمایی پاسخی مستحکم به یاوه گویی ها و سخنان ابلهانه و احمقانه سردمداران کشورهای استکباری و معادلات شکست خورده استکبار آمریکا،فرانسه و انگلیس است که گمان می کردن انقلاب به چهلمین سال خود نمی رسد اما به کوری چشم دشمنان،دشمنان داخلی و خارجی ملت بزرگ ایران با اطمینان به آرامش و بی اعتنا به فشارها، تهدیدها و تحریم ها چهل سالگی انقلاب را با عزت امروز جشن گرفته اند.
وی به افتتاح و بهره برداری از صدها پروژه در ایام دهه فجر در کشور اشاره کرد و گفت: افتتاح و گلنگ زنی صدها پروژه در ایام دهه فجر نشاندهنده سرعت فعالیت و خدمتگزاری به مردم شریف است.
حجت الاسلام راشد نوری با بیان اینکه امروز روز یاس و ناامیدی آمریکا و استکبار است،تصریح کرد: امروز روز شکست حقارت بار و ناکامی ها مکرر آمریکا و هم پیمانانش در نقشه ها و توطئه هایشان است. اگر تهدید و تحریم می کنند و جنگ شدید و سخت اقتصادی به راه می اندازند بدلیل یاس، ناکامی و عقده و عصبانیشان از اراده مستحکم و راه بی بازگشت ملت بزرگ ایران است؛ شما مردم فهیم و با فرهنگ و ولایتمدار با حضور و پشتیبانی و حمایت از آرمانها و دستاوردهای نظام مقدس اسلامی با صبر، تحمل و مقاومت نسبت به موانع و مشکلات قطعا دشمنان را عصبانی می کنید.
وی با بیان اینکه دشمنان در این چهل سال هر چه تیر در ترکش داشتند به کار بردند و نقشه و توطئه به ذهنشان می آمد به اجرا در آوردند،ابراز کرد: انقلاب اسامی محصول و ثمره فداکاری، تلاش ها و وفاداری همه اقشار و مردم جامعه با هدایت و رهبری امام راحل و حضرت امام خامنه ای است. این انقلاب و آرمانهای انقلاب با حضور در صحنه و خستگی ناپذیر مردم وفادار به انقلاب، جهانی را به تزلزل واداشته و کاخهای استکبار را متزلزل کرده است.
امام جمعه صومعه سرا با بیان اینکه انقلاب اسلامی در میان مسلمانان و سایر ملت ها در کشورهای دیگر به جایگاه عظیم خود دست پیدا کرده است،گفت:امروز دستاوردهای بزرگ انقلاب و نظام مایه امید ملتهای مسلمان در منطقه و کشورهای اسلامی شده است.در عرصه های مختلف نظام اسلامی دستاوردهای عظیمی را بوجود آورده و تا نوک قله های ترقی،عزت، شکوه و استقلال پیش می رود.
وی با تاکید بر اینکه راه اندازی جنگ اقتصادی،جنگ رسانه ای،تفرقه اندازی علیه کشور ما نتیجه دشمنی ها،ضدیت ها و پیشرفت ،قدرت، توانمندی و اقتدار روزافزون،استقلال و اصرار ملت ما به پایبندی و وفاداری به ارمانهای امام راحل و شهدا و رهبری می باشد،افزود:آمریکا بداند این ملت یک ملت عاشورایی،کشور فاطمی و علوی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *