کد خبر: 22981
تاریخ انتشار: 7/مرداد/1398 - ساعت : 08:39

جمعیت هلال احمر گیلان میزبان دومین مرحله دوره های آموزشی مهارتی ویژه تیم های واکنش سریع کشور

جمعیت هلال احمر گیلان میزبان دومین مرحله دوره های آموزشی مهارتی ویژه تیم های واکنش سریع کشور


دومین مرحله برگزاری دوره های آموزشی مهارتی ویژه تیم های واکنش سریع با حضور 100 نفر از نجاتگران سراسر کشور از 5 مرداد درمرکز آموزشی تخصصی امداد و نجات چاف لنگرود در حال برگزاری است .


مدیر عامل جمعیت هلال احمر گیلان گفت : با توجه به حادثه خیزی کشور و لزوم آمادگی تیم های امدادی و واکنش سریع جمعیت هلال احمر ، اعضای تیم واکنش سریع شعبی که شهرستانهای آن دارای جمعیت بالای 120 هزار نفر می باشند در این دوره حضور دارند .
وی افزود : در این دوره اعضای تیم های استانهای گیلان ، کرمانشاه ، آذربایجان غربی و شرقی و البرز حضور دارند که از پنجم لغایت دهم مرداد در این دوره آموزشی حضور دارند .
سیاوش غلامی معاونت امداد و نجات استان گفت : این دوره با هدف ارتقای سطح مهارتی ، حضور موثر تیم های واکنش سریع همچنین آمادگی در برابر حوادث احتمالی در سه رسته جستجو و نجات در آوار ، ارتفاع و فضای معلق و جاده برگزار می شود .
وی بیان کرد : سر فصلهای آموزشی دوره جستجو و نجات در آوار و فضای معلق شامل (مقدمات جستجو و نجات ، آشنایی با تجهیزات نجات در آوار ، هدایت عملیات جستجو ، فوریت های پزشکی در آوار ، دوره ارتفاع و فضای معلق شامل ( پیمایش در کوهستان ، هواشناسی ، ابزار شناسی ، بقا و تغذیه در کو.هستان ، کمک های اولیه در کوهستان ، خطرات کوهستان ، بسکت کردن و حمل مصدوم ، جهت یابی و دوره جاده شامل ( شرح وظایف نجاتگران ، مبانی و پاییه های جستجو و نجات ، تثبیت مصدوم ، رهاسازی و تریاژ ، آشنایی با تجهیزات امداد و نجات به صورت تئوری و عملی برگزار می شود .
غلامی با اشاره به اینکه این دوره برای تمامی اعضای تیم های واکنش سراسر کشور در 5 منطقه تا پایان شهریور برگزار می شود ، گفت : دوره ای که در گیلان برگزار می شود با حضور یازده مربی مجرب کشوری در رسته های مختلف می باشد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *