کد خبر: 1139
تاریخ انتشار: 12/مهر/1397 - ساعت : ۱۹:۴۱

جشنواره شهید رجایی تقدیر و تکریم از ارباب رجوع است

جشنواره شهید رجایی تقدیر و تکریم از ارباب رجوع است

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان، با بیان اینکه جشنواره شهید رجایی کارآمدی کمی و کیفی دستگاه های اجرایی را رصد و ارزیابی می کند، گفت: جشنواره شهید رجایی به نوعی تقدیر و تکریم از ارباب رجوع است.

به گزارش پایگاه خبری خط قرمز و به نقل از خبرگزاری ایسنا – منطقه گیلان، کیوان محمدی در جشنواره استانی شهید رجایی که در سالن اجتماعات سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گیلان برگزار شد، اظهار کرد: شهید رجایی یکی از محبوب ترین و در عین حال مظلوم ترین شهدای انقلاب است و لذا مراسم تقدیر از دستگاه های برتر به نام این شهید بزرگوار نامگذاری شده است.

وی جشنواره شهید رجایی را در ادامه برنامه های هفته دولت دانست و افزود: با توجه به وجود ساز و کارهای مشخص برای ارزیابی مدیران و دستگاه های برتر، برگزاری این جشنواره با تاخیر همراه است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان، با بیان اینکه جشنواره شهید رجایی کارآمدی کمی و کیفی دستگاه های اجرایی را رصد و ارزیابی می کند، گفت: دستگاه ها تلاش می کنند تا بهترین خدمات را به مردم ارجمند ارائه دهند و لذا جشنواره شهید رجایی به نوعی تقدیر و تکریم از ارباب رجوع است.

این مقام مسئول اضافه کرد: همچنین مدیرانی که ارباب رجوع را مکرم و محترم می دارند، تقدیر و تکریم خواهند شد.

محمدی، با اشاره به تلاش نظام در استقرار دولت الکترونیک طی سال های اخیر، خاطرنشان کرد: دولت الکترونیک موجب شفافیت امور اجرایی می شود، سلامت اداری را افزایش می دهد و وقت ارباب رجوع را کمتر می گیرد. البته تلاش ها در این زمینه به نتایج مثبتی رسیده است، اما تا تحقق کامل آن فاصله داریم.

وی خواستار برگزاری جدی تر جشنواره شهید رجایی در سطح کشور شد و عنوان کرد: جشنواره شهید رجایی در واقع جایگاه دستگاه مدیریتی کشور را مشخص می کند و لذا اگر در شاخص ها کم و کاستی وجود دارد، باید اقدام به اصلاح شاخص ها کنیم.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان، با بیان اینکه مدیران اجرایی در شرایط بسیار دشواری قبول مسئولیت کردند، یادآور شد: امروز با توجه به شرایطی که کشور ما در دنیا دارد و ناملایماتی که بر سر راه مدیران است، مدیریت کردن کار آسانی نیست.

محمدی، با تصریح بر اینکه دولت از دست اندرکاران اجرایی خودش با جدیت تقدیر و تشکر کند، گفت: بی تردید اگر تکریم از مدیران به نیکی صورت نگیرد، در تکریم از ارباب رجوع نیز تاثیرگذار خواهد بود.

وی در پایان، خواستار مشارکت همه دستگاه های اجرایی در ارزیابی عملکرد شد و تاکید کرد: دستگاه هایی که بودجه ملی دریافت می کنند، در ارزیابی عملکرد مشارکت نمی کنند لذا براساس قانون خدمات کشوری، دستگاه ها موظف هستند که نسبت به عملکرد خود پاسخگو باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *