کد خبر: 64627
تاریخ انتشار: 1/اسفند/1402 - ساعت : ۲۳:۵۷

تمهیدات ویژه شهرداری برای جشن با شکوه نیمه شعبان

تمهیدات ویژه شهرداری برای جشن با شکوه نیمه شعبان

جلسه ستاد استقبال از بهار و نوروز ۱۴۰۳ و همچنین تمهیدات ویژه شهرداری برای برگزاری جشن با شکوه نیمه شعبان امروز شنبه ۲۸ بهمن ۱۴۰۲ با حضور رحیم شوقی شهردار، علیرضا حسنی رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری، علی خانواده محجوب رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری، محمدباقر بشردانش معاون خدمات شهری شهرداری و مدیران مناطق پنجگانه شهری در سالن اجتماعات شهرداری رشت برگزار شد.
*سیمای بصری متفاوت شهر رشت در نوروز ۱۴۰۳
شهردار رشت در جلسه مذکور با اشاره به تمهیدات اندیشیده شده برای استقبال از بهار و نوروز سال ۱۴۰۳ توسط مناطق پنجگانه شهری و سازمان های تابعه شهرداری، اظهار کرد: بهار سال جدید با ماه مبارک رمضان، بهار قرآن تقارن پیدا کرده و در این راستا برنامه های ویژه ای توسط سازمان های تابعه شهرداری و مدیران مناطق شهری تدوین شده و در حال انجام است.
رحیم شوقی بر تسریع لکه گیری و آسفالت معابر شهری برای استقبال از نوروز تاکید کرد و افزود: تمهیدات لازم برای محل های اسکان مهمانان نوروزی، رنگ آمیزی جداول و تعمیر سرویس های بهداشتی توسط مدیران مناطق شهری اندیشیده شده است.
وی با بیان اینکه برنامه ریزی های لازم برای نصب المان ها و نورپردازی معابر برای استقبال از بهار انجام شده است، تصریح کرد: شهروندان و مهمانان باید در ایام نوروز ۱۴۰۳ سیمای بصری متفاوتی از شهر را شاهد باشند و خاطره ای زیبا از رشت در اذهان بماند.
شهردار رشت، توجه ویژه به ورودی های شهر برای استقبال از بهار را حائز اهمیت خواند و گفت: سال جدید زمانی که مهمانان وارد رشت می شوند باید نوروز را احساس کنند و بدانند با دیگر ایام سال متفاوت است.
*تمهیدات ویژه برگزاری با شکوه جشن نیمه شعبان در رشت
شوقی در ادامه با اشاره به نزدیک شدن به ایام میلاد فرخنده و با سعادت حضرت ولی عصر (عج)، بیان کرد: نیمه شعبان از اعیاد و جشن بزرگ مسلمانان به ویژه شیعیان است.
وی، نیمه شعبان را جشن بزرگ انقلاب اسلامی ذکر کرد و یادآور شد: امسال مدیران مناطق شهری با اجرای نورپردازی در معابر و خیابان ها برنامه های ویژه ای برای میلاد امام زمان (عج) تدارک دیده اند و جشن نیمه شعبان امسال به ماه مبارک رمضان و عید نوروز متصل می شود.
*کاشت ۳۶۰ اصله درخت انجیری و ۲۸ هزار یاس هلندی در مسیر جاده تهران
معاون خدمات شهری شهرداری رشت نیز در جلسه ستاد استقبال از بهار و نوروز ۱۴۰۳ به تمهیدات اندیشیده شده مدیران مناطق و روسای سازمان های تابعه شهرداری اشاره کرد و گفت: برنامه ریزی های متعددی برای استقبال از بهار و رفاه حال شهروندان انجام شده است.
محمدباقر بشردانش با بیان اینکه رنگ آمیزی جداول توسط مناطق پنجگانه شهری از بهمن ماه جاری آغاز شده است، اذعان کرد: لکه گیری و روکش آسفالت معابر و خیابان های رشت در حال انجام است.
وی ادامه داد: کاشت نشای فصلی، تغییر المان های نوری، تعویض و تعمیر پایه چراغ های پارک ها، تعمیر سرویس های بهداشتی، هرس گیاهان و همچنین برنامه ریزی برای کاشت درختان فصلی در ایام درختکاری برنامه ریزی شده و به تفکیک هر کدام از مناطق تا پایان سال اجرایی می شود.
معاون خدمات شهری شهرداری رشت با اشاره به برنامه های ارائه شده توسط روسای سازمان سیما، منظر و سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری رشت، اذعان کرد: سازمان های مذکور ویژه برنامه هایی را برای تمام ایام نوروز ۱۴۰۳ تدارک دیده اند و از ابتدای سال جدید اجرایی می شود.
بشردانش، تهیه و کاشت درختان بومی را از برنامه های شهرداری رشت برشمرد و افزود: تعداد ۳۶۰ اصله درخت انجیری از درختان بومی گیلان ویژه کاسپین خزر و جنگل های هیرکانی به ارتفاع حدود ۴ متر تهیه شده و در مسیر جاده تهران کاشته می شوند.
وی از تهیه و کاشت ۲۸ هزار گونه یاس هلندی در کنار درختان انجیری در مسیر جاده تهران خبر داد و یادآور شد: کاشت درختان بومی همواره از دغدغه های حافظان محیط زیست بوده که انجام شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *