کد خبر: 5474
تاریخ انتشار: 1/آذر/1397 - ساعت : ۱۳:۵۹

تمامی ملزومات یک پزشک متخلف در رشت به نفع دولت ضبط شد

تمامی ملزومات یک پزشک متخلف در رشت به نفع دولت ضبط شد

 به همت تیم های نظارتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، یک مرکز درمانی متخلف در رشت که پزشک عمومی شاغل در آن، مبادرت به اعمال جراحی زیبایی و غیر متعارف می نمود، تا اطلاع ثانوی تعطیل پلمپ شد.به گزارش خط قرمز دکتر اسماعیل نور صالحی- معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان، در این خصوص گفت: در پی بازدیدهای میدانی کارشناسان نظارت بر درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان و شکایات مردمی، مشخص شد یک پزشک عمومی با راه اندازی مرکز زیبایی غیر مجاز در رشت و انجام اعمال جراحی زیبایی و دخالت در کارهای تخصصی پزشکی با استفاده از دستگاه های پیشرفته که نیاز به مجوز خاص دارند، سلامت شهروندان را به خطر می انداخت.

وی ادامه داد: در هفته های گذشته بخشی از این مرکز درمانی که دستگاه های مذکور در آن استقرار داشتند، با هماهنگی سازمان تعزیرات حکومتی پلمپ شد و پرونده این پزشک خاطی به محاکم قضایی ارجاع گردید. دکتر نورصالحی اظهار داشت: در حالی که هنوز تکلیف این پزشک خاطی در محاکم قضایی مشخص نشده بود و پرونده وی در حال رسیدگی بود، با شکایت مردمی باخبر شدیم نامبرده مجدداً در حال فعالیت و انجام اعمال جراحی در بخش های دیگر این مرکز است که پیش از ظهر امروز با حضور کارشناسان نظارتی دانشگاه، این مرکز درمانی به طور کامل تعطیل و تمامی ملزومات آن ضبط شد و پزشک نامبرده به جریمه نقدی محکوم شد.

معاون درمان دانشگاه تصریح کرد: بر اساس آیین نامه های وزارت بهداشت، استفاده از هر گونه تجهیزات و دستگاه های غیر متعارف درمانی در مطب پزشکان ممنوع بوده و هیچ کس نمی تواند بدون داشتن تخصص و مجوزهای قانونی از این دستگاه ها برای درمان بیماران استفاده کند. وی، از مردم خواست، در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی درمانی، سریعاً موضوع را به سامانه 190 اطلاع دهند و یا به صورت حضوری موضوع را به کارشناسان نظارت بر درمان دانشگاه گزارش دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *