کد خبر: 3000
تاریخ انتشار: 27/مهر/1397 - ساعت : 23:22

تصویب آیین نامه اجرایی کارگروه بررسی قوانین و مقررات مرتبط با ایثارگران

تصویب آیین نامه اجرایی کارگروه بررسی قوانین و مقررات مرتبط با ایثارگران

به گزارش خط قرمز ،عبدالله پاکاری،مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان در جلسه کارگروه بررسی قوانین و مقررات مرتبط با ایثارگران که با حضور نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی،مشاور استاندار در امور ایثارگران و نمایندگان ایثارگران در دستگاه های اجرایی برگزار شد،با بیان اینکه بنیاد شهید و امور ایثارگران دبیرخانه کارگروه مذکور است،اظهار کرد: طی یک ماهه گذشته اقدامات خوبی در دبیرخانه صورت گرفته که مهمترین آن نهایی کردن آیین نامه اجرایی کارگروه بررسی قوانین و مقررات مرتبط با ایثارگران است.
وی با اشاره به برگزاری جلسات کارشناسی و رایزنی و هماهنگی با اعضای کارگروه،افزود: جهت نهایی کردن آیین نامه اجرایی مکاتبات فراوانی با مهندس جعفرزاده به عنوان نایب رئیس فراکسیون ایثارگران مجلس شورای اسلامی داشتیم.
به گزارش خط قرمز مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان ادامه داد: به دنبال رسمیت پیدا کردن کارگروه بررسی قوانین و مقررات مرتبط با ایثارگران به عنوان یکی از کارگروه های 48 گانه توسعه استان هستیم،لذا در این راستا با استاندار گیلان هماهنگی های لازم را انجام خواهیم داد.
پاکاری،کارگروه مذکور را متشکل از سه زیرکمیته دانست و گفت: پس از تصویب آیین نامه و تشکیل کمیته های سه گانه،به دستگاه های اجرایی ابلاغ خواهیم کرد.
مهندس جعفرزاده، نماینده رشت در مجلس نیز در ادامه جلسه،خواستار تسریع در روند برگزاری جلسات کارگروه بررسی قوانین و مقررات مرتبط با ایثارگران شد و خاطرنشان کرد:به این کارگروه امیدواریم،زیرا حجم قابل توجهی از مسائل و مشکلات حوزه ایثارگران در سازمان ها، ادارات و نهادها وجود دارد که این کارگروه می تواند به رفع آنان تسریع ببخشد.

وی با تاکید بر لزوم شکل گیری کمیته های سه گانه و مشخص شدن روسا و اعضا، اضافه کرد: جلسات کارگروه دو بار در ماه برگزار شود و هر یک از اعضا در بیش از دو کمیته عضویت نداشته باشند.
امام پناهی،مشاور استاندار گیلان در امور ایثارگران نیز،کارگروه بررسی قوانین و مقررات مرتبط با ایثارگران را کار جدیدی در کشور دانست که می تواند الگوی سایر استان ها قرار گیرد و یادآور شد: این کارگروه در قالب سه کمیته پیش بینی شده است.

وی بیان کرد:هدف ما ایجاد یک نهاد جدید نیست،بلکه می خواهیم حجم نارضایتی قشر ایثارگر را قبل از انعکاس در جامعه مدیریت کنیم.
مسئول هماهنگی ایثارگران گیلان، با تاکید بر اینکه باید به سراغ مشکلات ایثارگران برویم و با همفکری دستگاه ها مشکلات را حل و فصل کنیم،گفت:اگر حرکت جدی را آغاز کنیم،بی تردید
مورد حمایت قرار خواهیم گرفت لذا مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان به عنوان رئیس کارگروه شرح وظایف را مشخص و کمیته ها را عملیاتی کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *