کد خبر: 3764
تاریخ انتشار: 6/آبان/1397 - ساعت : ۱۷:۰۴

تشریح نحوه دریافت کارت‌های شناسایی جانبازان زیر 25 درصد

تشریح نحوه دریافت کارت‌های شناسایی جانبازان زیر 25 درصد

مدیرکل پذیرش و امور اداری ایثارگران بنیاد شهید و امور ایثارگران نحوه دریافت کارت‌های شناسایی جانبازان زیر 25 درصد را تشریح کرد.
به گزارش خط قرمز حجت‌الله فرهادی با اشاره به مصوبه شورای معاونین بنیاد شهید و امور ایثارگران در خصوص صدور کارت شناسایی برای جانبازان زیر ۲۵ درصد به ذکر نکاتی در جهت اطلاع و اقدام ایثارگران مشمول در این مورد پرداخت و گفت: این کارت به تمام جانبازان زیر ۲۵ درصد که درصد آنان مضربی از عدد ۵ است تعلق می‌گیرد و آن دسته از جانبازان که درصد جانبازی آنان مضربی از ۵ نبوده (مانند ۱ و ۲ و ۳ و ۴ و ۷ و ۹) و در سامانه سجایا ثبت شده باشد بعد از اصلاح درصد آنان توسط کمیسیون پزشکی بنیاد امکان ثبت‌نام خواهند داشت.
وی افزود: آن دسته از جانبازان زیر ۲۵ درصد که دارای سایر نسبت‌های ایثارگری هستند و قبلاً ثبت‌نام کرده و کارت شناسایی دریافت کرده‌اند نیازی به ثبت‌نام ندارند. زمان‌بندی ثبت‌نام جانبازان نیز بر اساس درصد جانبازی آنان از آبان ماه برای جانبازان ۲۰ درصد، آذر ماه برای جانبازان ۱۵ درصد، دی‌ماه برای جانبازان ۱۰ درصد و بهمن ماه برای جانبازان ۵ درصد خواهد بود.
به گزارش خط قرمز مدیرکل پذیرش و امور اداری ایثارگران بنیاد در خصوص نحوه ثبت‌نام ایثارگران برای دریافت این کارت‌ها گفت: جانبازان مشمول ابتدا باید جهت دریافت کد رهگیری به دفاتر مرکز هاتف در بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان‌ها مراجعه و ضمن دریافت کد رهگیری با مراجعه به سایت ایثار در سامانه خدمات الکترونیک و در بخش کارت شناسایی ورود و نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند. البته جانبازان عزیزی که قبلاً برای دریافت وام مسکن، کد رهگیری دریافت کرده‌اند نیازی به مراجعه مجدد به مرکزهاتف ندارد و با همان کد می‌توانند ثبت‌نام کنند.
فرهادی تأکید کرد: مشمولین دریافت کارت باید در هنگام ثبت‌نام نسبت به اصلاح و به‌روزرسانی اطلاعات مربوطه از جمله آدرس، کد پستی و شماره تلفن اقدام کنند. با توجه به اینکه کارت‌های صادره از طریق پست به درب منزل ایثارگر ارسال خواهد شد آدرس دقیق پستی و کدپستی الزامی است. مشمولین دریافت کارت در صورتی که عکس اسکن شده آنان در سیستم دارای کیفیت لازم نیست، نسبت به تهیه عکس جدید رنگی با زمینه سفید اقدام و از طریق مراکز هاتف یا پذیرش استان و شهرستان نسبت به اصلاح و جایگزین کردن عکس جدید اقدام کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *