کد خبر: 23234
تاریخ انتشار: 13/مرداد/1398 - ساعت : 16:01

تجهیز ادارات و سازمان های گیلان به دیزل ژنراتور و مولد های اضطراری برق ضروری است

تجهیز ادارات و سازمان های گیلان به دیزل ژنراتور و مولد های اضطراری برق ضروری است


مهندس جمشید طالبی مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق گیلان درجلسه شورای اداری استانداری گیلان: تجهیز ادارات و سازمان های استان به دیزل ژنراتور و مولد های اضطراری برق ، در شرایط بحرانی ودر پیک بار تابستان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.


به گزارش خط قرمز ،مهندس جمشید طالبی  مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان درجلسه شورای اداری  استانداری گیلان:تجهیز ادارات و سازمان های استان به دیزل ژنراتور و مولد های اضطراری برق ، در شرایط بحرانی ودر پیک بار تابستان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

وی ضمن حضور در جلسه و بیان اطلاعات کلی شرکت تا پایان سال 97 ، روند افزایش پیک بار و نیاز مصرف انرژی برق توسط مشترکین استان را در سالهای 94 الی 97 مورد مقایسه قرار داد .

وی افزود : با توجه به آمار های ارائه شده ، علت افزایش مصرف برق استان  روند افزایش دمای هوای استان طی چند سال اخیر و استفاده از تجهیزات سرمایشی در منازل ، ادارات و غیره بوده است بطوریکه از ابتدای سال تاکنون بطور متوسط پیک مصرف به میزان 3درصد و نیاز مصرف به میزان 1/7 نسبت به سال گذشته افزایش داشته و میزان مصرف انرژی برق در سه ماهه اول سال 98 به میزان 6/67 درصد نسبت به سال گذشته رشد داشته است .

مهندس طالبی با اشاره به میزان مصرف انرژی برق در استان اظهار داشت : میزان مصرف برق استان درساعت 15 چهارم  تیر 1398 برابر با 1617 مگاوات بود که با اعمال مدیریت مصرف و اجرای طرح های پاسخگویی بار توسط مشترکین در بخشهای مختلف نظیر صنعت ، ادارات ،  کشاورزی و غیره به 1418 مگاوات کاهش پیدا کرد و با توجه به سهمیه پیک استان در این روز که معادل 1450 مگاوات بود ، نتیجه خوبی از این سری اقدامات بدست آمد .

وی با اشاره به دستور العمل ها و بخشنامه های ارسالی از سوی وزارت نیرو افزود : طبق مصوبه هیئت وزیران در 31 شهریور 1395 ، کلیه وزارتخانه ها ، موسسات و شرکت های دولتی و نهاد های عمومی غیر دولتی موظفند طی دوسال حداقل 20 درصد برق مصرفی ساختمان های خود را از انرژی های تجدید پذیر تامین نمایند و این امر می بایست در استان گیلان نیز بطور جدی و مستمر مورد پیگیری قرار گیرد .

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان با اشاره به تعداد تفاهم نامه های ثبت شده با مراکز و سازمان های استان تا پایان تیرماه سال  98 افزود : جلب مشارکت سازمان ها و نهادها در این زمینه نسبت به سال گذشته به میزان 25 درصد رشد داشته است و در همین راستا نیز طرح های پیک سایی ویژه ادارات بر اساس دستور العمل های مصوب هیئت وزیران در استان به اجرا در آمده است .

رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت توزیع برق گیلان با اشاره به لزوم تجهیز ادارات و سازمانهای استان به دیزل ژنراتور و مولد های اضطراری برق ، این امر را از موارد مهم و اساسی پدافند غیرعامل دانست و گفت : دیزل ژنراتور ها به عنوان مولد های کمکی می توانند در شرایط بحرانی شبکه های توزیع برق مانند پیک تابستان  مورد استفاده قرار گیرند و کمک موثری در این زمینه نمایند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *