کد خبر: 3564
تاریخ انتشار: 3/آبان/1397 - ساعت : ۱۸:۴۹

در هفته استاندارد برگزار شد ؛ تجلیل 15 واحد تولیدی برتر و مدیران کنترل کیفیت گیلان

در هفته استاندارد برگزار شد ؛ تجلیل 15 واحد تولیدی برتر و مدیران کنترل کیفیت گیلان

معاون ارزیابی کیفیت سازمان ملی استاندارد ایران از تدوین بیش از 30 هزار استاندارد ملی در حوزه تولید کالا و ارائه ی خدمات خبرداد.
مراسم بزرگداشت روز جهانی استاندارد ، با تجلیل از 15 واحد تولیدی و خدماتی برتر و مدیران برگزیده کنترل کیفیت استان در تالار حکمت دانشگاه گیلان برگزار شد .
دکتر مسلم بیات در این مراسم با بیان این که بیش از 203 کمیته متناظر بین المللی استاندارد در استان‌های مختلف تشکیل شده است،اظهار کرد: لازم است همه بخش ها نسبت به رعایت الزامات استاندارد حساس باشند.
وی ادامه داد: فعالیت در راستای معیارهای ترسیم شده از سوی استاندارد علاوه بر رفع مایحتاج داخلی، زمینه ی صدور کالاها را مهیا و پایه های اقتصاد ملی را در بستر عینیت بخشی به مولفه های اقتصاد مقاومتی تقویت می کند.
بیات تصریح کرد: با توجه به پیشرفت های فوق العاده بشر در جهان امروز اگر خود را با دانش روز تطبیق ندهیم ، با مشکلات مواجه خواهیم شد.
وی افزود: خودروهای خود ران که شامل هواپیما و کشتی ها هستند نیز به همراه پرینترهای سه بعدی و رباتیکهای پیشرفته، مواد جدید و … در دنیا روز به روز در حال تکمیل هستند و این پیشرفت ها حاصل توجه به استانداردها است.
بیات خاطرنشان کرد: انتظار ما از مدیران این است که چنین فضاهایی را کنترل کنند تا در حوزه اخلاق، سیاست و اجتماع با مشکلات مختلف دست به گریبان نشویم.


وی گفت: متاسفانه در کشور ما به خدمات استاندارد کمتر توجه می شود، این در حالیست که نظام استانداردسازی یکپارچه است و همه مقولات آن با هم ارتباط دارند.
معاون کیفیت و ارزیابی سازمان استاندارد ایران خاطر نشان کرد: نظام استاندارد با مقولات سیاسی در ارتباط است و سیاست بر استاندارد کالا و تولیدات تاثیر می گذارد.

ایجاد 12 دفتر استاندارد سازی در دانشگاه های گیلان

مدیر کل استاندارد گیلان نیز در این مراسم از ایجاد 12 دفتر استاندارد سازی عمدتا در دانشگاه های استان خبرداد.
داریوش اشکانی پور از فعالیت 24 آزمایشگاه فعال زیر مجموعه ی استاندارد و 62 آزمایشگاه تایید صلاحیت شده برای سنجش استانداردهای کالاهای تولید شده در استان خبر داد و تصریح کرد: در این راستا 110 کارشناس به ایفای وظایف محوله در خصوص استاندارد سنجی می پردازند.
به گزارش خط قرمز ، وی افزود: در حال حاضر با تشکیل 3 کمیته متناظر بین المللی و ایجاد 12 دفتر استاندارد سازی عمدتا در دانشگاه های استان ، پیگیر اهداف استاندارد سازی خود می باشد.
اشکانی پور با بیان اینکه شواهد موجود نشان می دهد تحولات امروزی، دیگر انقلاب صنعتی سوم نیستند بلکه نوید ظهور چهارمین انقلاب صنعتی را می دهند، تصریح کرد: انقلابی که به صورت بنیادین در حال تغییر زندگی، کار و ارتباطات ماست ، این تحول بزرگ از لحاظ مقیاس و پیچیدگی با هیچ تجربه بشری شباهت ندارد و ماهنوز نمی دانیم این تحول بزرگ چگونه خواهد بود، اما یک چیز کاملا واضح است، واکنش ما به این تحول عظیم باید منسجم و واگیر باشد،این انقلاب درست مانند انقلاب های صنعتی دیگر این توانایی را دارد که سطح درآمد های جهان را بیشتر کند و کیفیت زندگی را بهبود بخشد.

به گزارش خط قرمز ، غلامعلی جعفر زاده ، نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی نیز در سخنانی بر ضرورت رفع خلأهای قانونی در حوزه بهبود روند استاندارد کالا و خدمات تاکید کرد و افزود: نمایندگان مجلس آمادگی دارند هر گونه طرح و لایحه پیشنهادی را که مرتبط با ارتقاء معیارهای ملی استاندارد باشد ، تصویب کنند.
شعار امسال روز جهانی استاندارد «استانداردهای بین المللی وچهارمین انقلاب صنعتی» بود.

به گزارش خط قرمز ، همچنین در مراسمی دیگر همراه با ضیافت شام در این روز از تعدادی از بازنشستگان اداره کل استاندارد گیلان به بهانه روز وهفته استاندارد با حضور معاون ارزیابی کیفیت سازمان و مدیرکل استاندارد استان و درجمع صمیمی کارکنان این اداره کل با اهدای لوح تقدیر و هدایایی،تجلیل وقدردانی بعمل آمد..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *