کد خبر: 2345
تاریخ انتشار: 21/مهر/1397 - ساعت : ۲۰:۵۱

تاکید فرماندار شفت بر لزوم تسریع در خدمات رسانی به روستاهای سیل زده شهرستان شفت

تاکید فرماندار شفت بر لزوم تسریع در خدمات رسانی به روستاهای سیل زده شهرستان شفت

به گزارش خط قرمز و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شفت ؛ نشست ستاد مدیریت بحران شفت عصر امروز – شنبه – پس از بازدید میدانی محمدرضا محسنی فرماندار این شهرستان از روستاهای سیل زده ویسرود ، چوبر و میرسرا ، با حضور محمد اکبرزاده مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گیلان در فرمانداری شفت برگزار شد .

فرماندار شفت در این نشست با اشاره به اینکه مجموع خسارات های تحمیل شده سیل در این شهرستان بالغ بر 17.5 میلیارد تومان است افزود : ایمن سازی و اقدامات اولیه در خصوص سیل باید هرچه سریعتر پایان یابد .

محسنی با اشاره به اینکه عدم ساماندهی رودخانه ها سبب تشدید آسیب های سیل در شهرستان شفت شد افزود : افراط در صدور مجوزهای برداشت از رودخانه در سالها پیش و ممانعت های قانونی کنونی برای ورود دستگاه های ذیربط برای ساماندهی ، به بسیاری از زیرساخت های حاشیه رودهاخانه آسیب رسانده و مشکلات زیادی را برای مردم به وجود آورده است.

نماینده عالی دولت در شفت با بیان اینکه سیل اخیر اثبات نمود که بسیاری از رودخانه ها گنجایش هدایت این حجم از آب را ندارد و نیازمند ساماندهی است افزود : با تشریک مساعی و رعایت موازین قانونی می توان خسارت های حوادث آتی را کاهش داد .

وی با بیان اینکه بازگشایی و بهسازی اولیه جاده های روستایی که در طغیان رودخانه ها تخریب شده اند نیازمند همکاری دستگاه های خدماتی و اجرایی است افزود : اداره منابع طبیعی و آبخیزداری و حفاظت محیط زیست در کنار راهداری باشند و زمینه تسریع در کار را فراهم نمایند .

فرماندار شفت با اشاره به اینکه بنیاد مسکن ترمیم راه ها و پل های داخل بافت روستاهای سیل زده را در اولویت قرار دهد اظهار نمود : اداره برق باید در روزهای آتی نقاط در معرض خطر شبکه های برق را جابجا و از ایمن سازی آن ها اطمینان حاصل نماید و اداره مخابرات نیز هر چه سریعتر خطوط ارتباطی خانوارهای روستایی را وصل کند.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گیلان نیز در این نشست با اشاره به اینکه 35 میلیارد تومان برای جبران خسارات های ناشی از سیل این استان در نظر گرفته شده است که در اختیار مردم قرار خواهد گرفت افزود : این اعتبارات شامل کمک های بلاعوض برای تعمیر و ارایه تسهیلات برای ساخت واحدهای مسکونی می شود و مبالغی نیز برای تعویض اسباب و اثاثیه آسیب دیده منازل پیش بینی شده است که روند اجرای آن به زودی اطلاع رسانی می شود .

محمد اکبرزداده با اشاره به اینکه آسیب های سیل به موازات راه ها به پل ها نیز وارد شد افزود : هر چند که آب منطقه ای با مشکلات و ممانعت های قانونی در ساماندهی رودخانه ها مواجه است اما هیچ دستگاه دیگری در رودخانه ها مسوولیت قانونی ندارد و ساماندهی با نظر کارشناسی آب منطقه ای می تواند انجام شود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *